Індекс долара США у четвер, 10 листопада, продовжує зростати на ринку напередодні нових даних про інфляцію в країні, які будуть мати вкрай важливе значення для майбутніх кроків Федерального резерву.

Актуально Відлуння 2008 року: чи спровокує ймовірний крах Credit Suisse нову кризу

Водночас американська валюта встигла вже навіть трохи скоротити темпи свого зростання, оскільки інвестори усвідомили результати проміжних виборів у США, пише Reuters.

Динаміка долара США на ринку

На цю мить, котирування Індексу долара США коливаються на рівні 110,72, повідомляє Yahoo!Finance. З початку торгового дня цей показник виріс на 0,15%. Крайні позиції для Індексу долара за рік:

  • Максимально цей показник у річному розрахунку досягав позначки на рівні 114,78;
  • Натомість мінімум за аналогічний період зафіксували на позиції у 93,88, згідно з даними CNBC.

Що таке Індекс долара США

Це показник, який фіксує співвідношення долара до шести національних валют основних торгових партнерів офіційного Вашингтона. Йдеться про євро, єна, фунт стерлінгів, канадський долар, шведська крона та швейцарський франк.

Що відбувається з іншими валютами

Вартість євро впала нижче паритету з доларом США. Тоді як британський фунт виріс на 0,32%, відновивши частину втрат під час попередньої сесії. Японська єна також зміцнює позиції проти долара.

Курс зупинився на рівні 146,22 євро за долар, повідомляє Reuters. Цікаво, що лише у вересні японська національна валюта обвалилася до найслабшого рівня за понад 30 років.

За останні кілька тижнів долар дещо втратив оберти, оскільки на ринку відігравали важливу роль сподівання, що Федеральна резервна система може почати проводити менш агресивні підвищення процентних ставок вже з грудня.

Аналітики додають, що криза на ринку криптовалют також вплинула на настрої щодо ризику. У результаті ця динаміка також підтримала долар.

Більше про актуальну ситуацію на ринку:

  • Під час торгів котирування коливалися в діапазоні 110,13 – 110,17, згідно з даними Yahoo!Finance;
  • Попри все 2022 рік став для Індексу долара США найкращим роком за майже 4 десятиліття;
  • У Citigroup вважають, що долар буде зміцнювати позиції на ринку поки буде тривати економічний спад, адже за таких умов саме ця валюта стає "найбезпечнішим притулком".