Центральний банк Сінгапуру попередив про різкі спекулятивні коливання та потенційні ризики для індивідуальних інвесторів (також відомі як роздрібні інвестори), які вкладають гроші у криптовалюти.

Варте уваги Свобода та незалежність: яку тактику краще обрати для розвитку у сфері інвестицій

Сінгапур стривожений через криптовалюти

Грошово-кредитне управління Сінгапуру осуджує криптовалюти або токени як інвестиційні активи для індивідуальних інвесторів. Цю позицію оприлюднив глава відомства Реві Менон під час свого виступу на фінтех-фестивалі у Сінгапурі.

Ціни криптовалютних токенів не прив’язані до будь-яких економічних основ та піддаються різким спекулятивним коливанням. Інвестори ризикують зазнати значних збитків,
– додав Менон.

Сінгапур обрав відкритий підхід до криптовалют. Зокрема, фінансові регулятори країни вірять, що блокчейн, цифровий реєстр, який записує транзакції без можливості внесення змін та видалення, а також токени можуть мати багато потенційних переваг. Для прикладу, використання цифрових валют для дешевших та швидших транснаціональних платежів й торгового фінансування відносять до переваг цього активу.

Індивідуальний або роздрібний інвестор

Це непрофесійний інвестор, який купує цінні папери для власних особистих рахунків і часто оперує значно меншими сумами у порівнянні з інституційними інвесторами.

Проте Грошово-кредитне управління Сінгапуру вважає, що поки що криптовалюти не можна класифікувати як гроші, оскільки вони погано себе зарекомендували як:

  • засіб обміну,
  • засіб заощадження,
  • грошова одиниця.

У відомстві називають цифрові гроші більш точним та технічним терміном – криптовалютні токени. Віртуальні монети, які використовують для проведення платежів визначають як цифрові платіжні токени. Організації, які надають послуги, пов'язані з цими активами у Сінгапурі, підлягають нагляду та ліцензуванню зі сторони Грошово-кредитне управління. Перш за все це стосується ризиків, які пов'язані з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

Чи планує Сінгапур створювати національну цифрову валюту

Національна валюта цієї держави в Азії – сінгапурський долар. Менон наголосив, що центробанк Сінгапуру не поспішає зі створенням цифрового долара. Реві Менон додав, що готівка нікуди не зникне, тож питання необідності цифрової нацвалюти залишається спірним.

Цікаво Монета Lord Edge зросла в ціні на 825%: як до цього причетний Ілон Маск

Для настільки контроверсійної теми, яка також привертає стільки уваги, немає вагомих причин за чи проти цифрового долара у Сінгапурі,
– додав Менон.

Перевагами цифрової валюти від центрального банку є фінансова доступність або можливість отримати ширший спектр послуг у цьому секторі. Проте більша частина жителів Сінгапуру мають банківські рахунки, а електроні платежі в країні – це поширена, ефективна та конкурентоспроможна послуга.

Вартість найвідоміших криптовалют згідно з CoinDesk:

  • Біткойн – 66 932 долари за монету;
  • Ethereum – 4 739 долари за монету;
  • Dogecoin – 0,27 долара за монету.