З квітня по червень 2022 року Саудівська Аравія закупила у росії 647 тисяч тонн мазуту. На день обсяг імпортованої сировини склав – 48 тисяч барелів. У другому кварталі 2021 року цей показник дорівнював 320 тисяч тонн мазуту.

Варте уваги Ціна нафти на межі психологічної позначки: які опції реальні з врахуванням прогнозів експертів

Саудівська Аравія збільшила імпорт російського мазуту

Експерти виділяють дві причини такого кроку. По-перше, Саудівська Аравія наростила імпорт російської сировини задля забезпечення процесу виробництва електроенергії в країні. По-друге, офіційний Ріяд прагнув вивільнити більші обсяги нафти власного виробництва для експорту. Аналітики компанії Vortexa зафіксували збільшення обсягів російського мазуту через порти Єгипту та Естонії.

Нагадаємо, що ціни на чорне золото на сьогодні коливаються на досить високих рівнях. Зокрема, актуальна вартість двох найпопулярніших марок нафти, згідно з Bloomberg, становить:

  • Brent 101,16 долара за барель;
  • WTI 97,59 долара за барель.

Крім того, росія продає власну нафту з суттєвою знижкою. Головна причина – санкції проти держави-агресорки після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. При чому в офіційної москви залишилося менше покупців, адже чимало країн заборонили або не заохочують співпрацю з росією у цій сфері. Водночас деякі держави обрали іншу тактику та почали збільшувати обсяги імпорту сировини з росії. Серед них:

  • Китай,
  • Індія,
  • кілька країн Африки,
  • держави з Близького Сходу.

Актуально – більше інформації про візит Байдена на Близький Схід: дивитися відео