Йдеться про встановлення мита на алюміній з Росію на рівні 200%. Додають, що це питання вивчали протягом кількох місяців.

Зверніть увагу Акції Alibaba просіли після неочікуваної спекуляції: варіанти капіталізації для інвесторів

США планують посилити тиск на Росію

Виробництво та експорт російського металу привернули увагу США, оскільки держава-агресорка демпінгує алюміній на американському ринку. Відповідно від цього страждають місцеві компанії. Саме з Росії Штати купують приблизно 10% алюмінію від загального імпорту. Згідно з останніми даними, цей показник впав на понад 3%.

Що таке демпінг

Це продаж товарів за цінами, нижчими від контрактних на міжнародних товарних ринках. Важлива умова – такий рівень ціни не зумовлюється відповідним рівнем витрат на виробництво цього товару.

За даними Bloomberg, митний тариф на рівні 200% фактично призведе до припинення імпорту алюмінію до США з Росії. Наразі остання входить до трійки лідерів за виробництвом металу, займаючи другу сходинку після Китаю. Аналогічну опцію можуть застосувати й до інших російських металів.

Варто зазначити, що новий митний тариф для Росії, цілком ймовірно, введуть напередодні важливої дати – наближення річниці повномасштабного вторгнення в Україну. Нагадаємо, що на саміті Україна – ЄС очільниця Європейської комісії відмітила успіхи офіційного Києва та заявила про надавання першого мільярда євро у рамках проєкту "Швидке відновлення".