Активи Росії — на користь України

Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічей з сенаторами США у Вашингтоні обговорив низку питань стосовно обмежень на російську енергопромисловість. Одне з питань стосувалося рішення Комітету у закордонних справах Палати представників США щодо підтримки законопроєкту про передачу Україні заморожених активів РФ представниками.

Читайте також Путін підписав указ про можливість обміну заморожених закордонних активів на російські

Міністр вважає, що активи Росії мають працювати на відновлення зруйнованого енергетичного сектору та економічного зростання України.

Наступний етап та справа найближчого часу — це санкції проти "Росатому" та створення всіх передумов, аби світ припинив використовувати ядерні технології ворога. Абсурд, коли країна-член МАГАТЕ окупувала атомну станцію іншої країни МАГАТЕ, порушивши усі стовпи ядерної та радіаційної безпеки. І водночас продовжує продавати свої технології та отримувати від цього надприбутки, які витрачає потім на фінансування війни,
— наголошує Галущенко.

Він також додав, що Україна "поставила крапку" в монополії РФ на ринку ядерного палива:

Ми маємо унікальне Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива та плануємо побудувати завод з виробництва контейнерів для його зберігання. І ми не зупинимося.

Нагадаємо, що зараз активи за кордоном мають більш як 3,5 мільйони росіян. Захід заморозив їхнє майно на загальну суму 1,5 трильйона рублів (це 16,3 мільярда доларів).