Пакистан купив російську нафту за заниженими цінами у рамках угоди з Росією. Водночас варто виділити, що оплату країна провела не у доларах. Хоча у світі за експорт зазвичай платять саме в американській валюті.

Варте уваги Рекордні закупівлі золота центробанками: до чого варто готуватися

Пакистан заплатив за російську нафту в юанях

Для Пакистану пільгова ціна на нафту важлива через складну економічну ситуацію в країні. Зокрема, йдеться про гостру проблему платіжного балансу. На тлі цього існує серйозна загроза дефолту за зовнішнім боргом.

Додають, що обсяги міжнародних резервів, якими володіє центральний банк Пакистану, може вистачити на місяць контрольованого імпорту. Перше судно з російською нафтою прибула до порту Пакистану цієї неділі.

Міністр нафти Пакистану Мусадік Малік заявив, що у квітні Пакистан купив у Росії 100 тисяч тонн нафти. У рамках недільного траншу до країни прибуло 45 тисяч тонн сировини. Чиновник не розповів, скільки Пакистан заплатив за російську нафту, а також відмовився назвати суму знижки.

Завдяки Пакистану Кремль отримує ще один варіант посилення своїх позицій на ринку нафти. Крім того, фіксують зростання обсягів експорту чорного золота до Китаю та Індії. Ці дві країни активно купували російську сировину попри повномасштабну війну Росії проти України.

Цю ситуацію також прокоментував міністр закордонних справ Китаю. Дипломат наголосив, що це нормальна співпраця між Пакистаном та Росією у рамках їхнього суверенітету.