Повідомляють, що Росія засекретила третю частину державного бюджету країни. Ба більше, порівняно з минулим роком витрати за таємними статтями за січень – травень 2023 року зросли майже у 10 разів.

Цікаво Газ у Європі може коштувати менше ніж 0: що це означає для інвесторів

Росія засекретила третину держбюджету

За перші 5 місяців поточного року влада Росії витратила у режимі максимальної конфіденційності витратила 2,9 трильйона рублів. У 2022 році вказували суму у розмірі 414 мільярдів рублів. В останній рік перед повномасштабним нападом на Україну витрати росіян за таємними статтями склали 405 мільярдів рублів. Йдеться про січень – травень 2021 року.

Згідно з останніми даними, орієнтовно 80% засекречених витрат Росія направляє на фінансування власної армії та державних оборонних замовлень. Відтак воєнні витрати до кінця травня 2023 року могли сягнути суми у розмірі 3,1 трильйона рублів.

Якщо враховувати відкриту інформацію про фінансування армії агресора та виробництва зброї за майже пів року (884 мільярди рублів), то сума ймовірних витрат за цими статтями могли скласти 4 трильйони рублів.

Нагадаємо, що вперше про засекречення частини інформації про державний бюджет Росії повідомляли ще наприкінці березня поточного року. Мовляв, рік повномасштабної війни проти України структуру фінансів агресора, за даними Bloomberg.