РФ планує використати досвід інших виробників, які видобувають сланцеву нафту в США, пише "Новое Время" із покликанням на іноземні ЗМІ. Зазвичай, такі виробники готують основу для видобутку, тобто бурять свердловини, проте не вводять їх в експлуатацію до того часу, поки ціна на сировину не досягне відповідного рівня.

Згідно з угодою ОПЕК+ Росія вимушена знизити обсяги видобутку нафти на 2 мільйони барелів на добу. За словами міністра енергетики РФ Олександра Новака, частина свердловин може бути втрачена назавжди.

До теми про ринок нафти: Лівія звинувачує Росію у саботажі видобутку нафти: цікаві деталі

Як у Росії планують підтримувати нафтову індустрію

Через низькі ціни на нафту російські нафтовиробники не видобувають достатньо сировини. Дешева нафта не є стимулом для того, щоб наростити обсяги її видобутку. У результаті російська влада планує стимулювати буріння нафти за допомогою надання нафтокомпаніям пільгових кредитів.

Окрім того, передбачається створення спеціального фонду незакінчених свердловин, на який буде виділено 400 мільярдів рублів. Автором цієї ідеї є заступник міністра енергетики РФ Павло Сорокін, який раніше працював нафтогазовим аналітиком американського інвестиційного банку Morgan Stanley. Сам Сорокін зазначив, що підтримка індустрії нафтовидобутку в умовах низького попиту на сировину допоможе зберегти кадри і потенціал ринку.

Більше про інвестиційні можливості: Хто заробить під час кризи: експерти назвали затребувану професію

Детально про спеціальний фонд нафтового ринку РФ

За словами директора з розвідки і видобутку нафти й газу VYGON Consulting Сергія Клубкова, план підтримки нафтової індустрії на 400 мільярдів рублів дасть змогу пробурити близько 3 тисяч свердловин. Сам міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що компанії буритимуть свердловини впродовж двох років до закінчення угоди ОПЕК+, термін дії якої спливає у квітні 2022 року.

Як змінилися ціни на нафту з початку 2020 року

  • Вартість нафти знизилася з початку цього року на понад 40%, оскільки попит на сировину рекордно зменшився.
  • З метою стабілізації ситуації з цінами, країни ОПЕК+ ухвалили угоду, в рамках якої передбачено зниження видобутку нафти в травні-червні на 9,7 мільйона барелів на добу.
  • У червні учасники організації продовжили дію угоди про рекордний видобуток до кінця липня.