Одна з найбільших арт-колекцій світу – в Абрамовича

"Важливі історії" та The Guardian вияснили, що у володінні Романа Абрамовича є шедеври Малевича, Пікассо, Моне та інших майстрів. Найцікавіше, що траст налічує майже на 1 мільярда доларів. Втім олігарх сховав свою колекцію від санкцій та галерей світу.

Читайте також Позбулися баласту: які інвестори вигравали від власних промахів

Колекція Абрамовича налічує десятки шедеврів: Френсіс Бекон, Пабло Пікассо, Люсьєн Фрейд, Альберто Джакометті, Клод Моне, Рене Магрітт та інші.

Структура володіння: як це працює

Офшорна компанія Seline-Invest володіє колекцією, а її водночас контролює заснований Абрамовичем кіпрський траст Ermis Trust Settlement. За три дні до повномасштабного вторгнення Абрамович поступився своїй колишній дружині Жуковій і їхні бенефіціарні частки в трасті стали 51% на 49%.

А вже через місяць після повномасштабної війни олігарх опинився під санкціями. Його активи заморозили, однак усі картини залишилися у його власності. На сьогодні невідомо, де вони знаходяться.

Виходить вкладення Абрамовича в мистецтво призвели до того, що люди тепер позбавлені можливості побачити частину найбільших робіт сучасності,
– пояснює експерт у галузі арт-ринків Георгіна Адам.