Рівень стресу в фінансовій системі України
Нацбанк заявив, що Індекс фінансового стресу (ІФС) суттєво знизився з вересня 2024 року. Регулятор додав, що наразі найскладнішою є ситуація на валютному ринку. Про це інформує 24 Канал з посиланням на "Звіт про фінансову стабільність" НБУ.
Цікаво Ринки очікують на закінчення війни в Україні: в НБУ пояснили, з чим це пов'язано
У Нацбанку додають, що послабленню рівня стресу в фінансовій системі допомогла реструктуризація зовнішнього державного боргу наприкінці літа, а також відповідне зменшення дохідності суверенних єврооблігацій. Крім того, зафіксували зниження й дохідності гривневих ОВДП.
Що таке Індекс фінансового стресу
Це індикатор, який відображає рівень напруги у фінансовому секторі України. ІФС набуває значень від 0 до 1, де 0 – повна відсутність напруги та 1 – найвищий рівень стресу.В останні місяці найбільш несприятливим внеском в Індекс фінансового стресу було збереження помірно високого рівня валютного субіндексу через значні обсяги інтервенцій НБУ на валютному ринку. У центробанку додають, що значення субіндексу поведінки домогосподарств поступово покращується. Цьому сприяє надходження коштів на рахунки.
У Нацбанку додали ще такі дані:
- Зростання цін на облігації українських компаній покращило субіндекс корпоративних цінних паперів.
- Тоді як банківський субіндекс залишається на найнижчому рівні серед інших субіндексів. Така ситуація виникла навіть попри незначне зниження коефіцієнтів покриття ліквідністю внаслідок підвищення Національним банком вимог до обов’язкових резервів.