Рада легалізувала криптовалюту: чому це важливо
Джерело:
Верховна РадаВерховна Рада 8 вересня прийняла законопроєкт про віртуальні активи. За нього проголосували 276 нардепів.
Ініціатива регулюватиме створення, випуск та обігу віртуальних активів. Крім того, передбачає законодавче регулювання приниципів ринку віртуальних активів.
Читайте також Біткойн обвалився на 20% через Сальвадор: що трапилось
Чому це важливо
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що загальна капіталізація криптоіндустрії перевищила 2 трильйони доларів. Це потужний оборот, оскільки цей сектор економіки існує менше, ніж 10 років.
У нас є потенціал зайняти провідні позиції на світовому крипторинку. Україна – одна з лідерів з використання криптовалюта в світі, за даними Chainanalysis,
– наголосив Федоров.
Навіщо потрібен закон
За словами чиновника, закон створює юрисдикцію, де у криптокомпаній будуть прозорі умови стосунків з державою, зручна робота з регулятором та вигідне оподаткування.
В Україні щодня оборот віртуальних активів становить 1 мільярд гривень. Однак це відбувається "в тіні". Відтак міжнародні біржі не можуть зайти на наш ринок. Федоров наголосив, що з жодної операції з віртуальними активами не платять податки. Саме тому й потрібен закон: аби регулювати ці питання.
Які результати очікують
Міністр зауважив, що створять вигідні умови, які дозволять компаніям реєструватись в Україні, а не за кордоном. Натомість бюджет наповнюватиметься податками, а підприємці відчуватимуть себе захищеними.
Зверніть увагу! Всього кілька країн у світі легалізували криптовалюти. Зокрема, Німеччина, Люксембург, Сінгапур. Україна буде однією з них.Текст публікації Федорова:
Верховна Рада легалізувала віртуальні активи. 276 депутатів підтримали профільний законопроєкт.
Загальна капіталізація криптоіндустріі перевищила 2 трильйони доларів США. Вражаючий оборот, як для сектора економіки, який існує менше 10 років.
У нас є потенціал зайняти провідні позиції на світовому крипторинку. Україна – одна з лідерів з використання криптовалюта в світі, за даними Chainanalysis. Тоді навіщо потрібен цей закон? Пояснюю.
Ми створюємо топову юрисдикцію, де у криптокомпаній будуть прозорі умови взаємовідносин з державою, зручна робота з регулятором і вигідне оподаткування.
В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить 1 млрд грн. Але все це знаходиться в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодною операції з віртуальними активами не платяться податки.
Але завдяки закону це врегулюється. Будуть створені вигідні умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Бюджету отримувати податки, а підприємцям відчувати себе захищеними. Всього кілька країн у світі легалізували криптоактіви – Німеччина, Люксембург, Сінгапур. Україна буде однією з них.