Ескалація на Близькому Сході: чи може Захід запровадити нові санкції проти Ірану
- Протягом останнього тижня увага світу прикута до подій на Близькому Сході, зокрема до атаки Ірану на Ізраїль 13 квітня.
- Український економіст Олег Гетман обговорив можливість нових санкцій проти Ірану, зауваживши, що існуючі санкції тривають десятиліттями.
- Іран продає свою нафту обмеженому колу ринків, де деякі країни не дотримуються світових санкцій, що ускладнює прогнозування можливості нових санкцій Заходу.
- Економіст вважає, що додаткові санкції від G7 або інших великих країн можуть не мати суттєвого впливу, оскільки країни-вигнанці Ірану врятовують деякі ринки нафти.
Протягом останнього тижня увага світу була прикута до подій на Близькому Сході. Перш за все йдеться про безпрецедентну атаку Ірану на Ізраїль 13 квітня. На цьому фоні виникають питання щодо подальшої реакції Заходу.
В ексклюзивному коментарі 24 Каналу український економіст Олег Гетман розповів, чи варто очікувати на нові санкції проти Ірану.
Варте уваги Продаж lifecell французам: чи отримає хоча б якісь гроші підсанкційний Фрідман
Чи загрожують Ірану нові санкції
Гетман наголосив, що Іран уже десятиліттями перебуває під серйозним санкційним тиском. Зокрема, йдеться про нафтогазову галузь країни. За його словами, складно передбачити, чи запровадить Захід нові санкції проти офіційного Тегерану.
Крім того, експерт додав, що Іран продає свою нафту всього на кілька ринків, і це відбувається наполовину "в сіру". До того ж купують сировину країни, які зазвичай не приєднуються до світових санкцій.
Важливо! Олег Гетман підмітив, що два – три автократичні режими по факту рятують як Іран, так і агресора Росію, завдяки купівлі їхньої нафти. Більше про наслідки атаки Ірану на Ізраїль читайте тут.Економіст також зауважив, що додаткові санкції проти Ірану зі сторони великих країн, G7, Заходу тут навряд чи спрацюють за поточних умов, адже країни-вигнанці рятують кілька великих ринків.