Очільник Резервного банку Індії Шактіканта Дас попередив, що за умови провалу кампанії зі встановлення регулювання на ринку криптовалют може спровокувати наступну фінансову кризу.

Зверніть увагу Найактуальніші активи цієї зими: поради від експертів та головні фактори впливу

В Індії зробили важливу заяву про криптовалюти

За словами глави індійського банку, криптовалюти пов'язані із невіднятними та серйозними ризиками для макроекономічної та фінансової стабільності країни.

Якщо криптовалюти будуть рости, запам'ятайте мої слова, настане наступна фінансова криза,
– додав банкір.

На сьогодні основна проблема для Резервного банку Індії – відсутність базової цінності криптовалют. Шактіканта Дас додав, що діяльність пов'язана з цими активами – це на 100% спекуляції.

Важливо наголосити, що заяви глави індійського центробанку прозвучали на фоні масштабної кризи на ринку криптовалют, яка знищила мільярди доларів. Нагадаємо, що нещодавно світ сколихнув колапс потужної криптобіржі FTX, яка була одним із лідерів ринку.

Наприклад, Дас згадав, що все більше центробанків у світі мають на меті почати використовувати власні цифрові валюти, оскільки вони уникають приватних криптовалют. Раніше цього місяця центральний банк Індії протестував власну цифрову валюту.

Додамо більше актуальних новин зі світу фінансів:

  • Економіст Bloomberg вважає, що 2023 рік стане найгіршим роком за останні 30 років у контексті економічного зростання. На думку експерта, рецесія у США почнеться наприкінці наступного року, а в країнах Єврозони цей сценарій стане реальністю з січня;
  • На початку тижня російський рубль обвалився до найнижчого рівня проти долара США за понад 6 місяців. Головні фактори впливу – санкції країн Заходу та побоювання щодо доходів офіційної Москви від продажу нафти.