Курс гривні цього тижня

За розрахунками "Мінфіну", в період з 7 по 11 грудня коридор по долару в обмінниках фінкомпаній буде в межах 28,15 – 28,55 гривні, в банках 28,10 – 28,65 гривні.

Актуально Курс валют на 7 грудня: долар і євро впали після вихідних, але несуттєво

Водночас аналітики, опитані Liga.net сходяться на думці, що гривня цього тижня буде в діапазоні 28,20 – 28,55.

Що впливає на гривню

Допомога від "Нафтогазу"

Минулого тижня "Нафтогаз" вийшов на ринок валют з великою пропозицією долара, що змусило й інших учасників ринку продавати валюти, допоки ціна була високою. Це суттєво зміцнило гривню.

Держбюджет-2021

Як заявив міністр фінансів Марченко, МВФ затвердив бюджет в редакції, яку підготували до другого читання. Тому для гривні важливо, щоб у Верховній Раді підтримали бюджет, адже співпраця з МВФ – це не лише транші, але й довіра інвесторів та інших міжнародних партнерів.

Облікова ставка

Цього тижня, 10 грудня, Нацбанк переглядатиме облікову ставку. Наразі вона на рекордно низькому рівні – 6% і аналітики, опитані Liga.net, вважають, що такою вона й залишиться. Будь-які несподівані дії з боку НБУ можуть сколихнути ринок валют.

Чи впаде гривня до 29 за долар

До кінця року гривня може наблизитися до курсу 29 за долар. Серед причин:

  • Держбюджет 2020. Поки що не вистачає грошей, щоб покрити всі заплановані на цей рік витрати. Надія уряду на успішні аукціони ОВДП.
  • Борг перед експортерами та кредиторами.
  • Бізнес-цикл. Через новорічні свята імпортери закриватимуть зовнішні контракти у 20-х числах, що давитиме на курс через посилення попиту на долар.

Яким буде курс долара у 2020

В умовах кризи гривня рано чи пізно впаде. В оновлений держбюджет-2020 заклали курс гривні щодо долара на рівні 29,5. МВФ прогнозує оптимістичніший сценарій для національної валюти – 27,2 за долар.

Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз у липні, в якому зібрали різні прогнози. Експерти вважають, що середньорічний курс гривні щодо долара буде 27, а в грудні в обмінниках ми побачимо 28,2.

У держбюджет-2021 поки планують закласти курс на рівні 29,1 гривні за долар.

Зверніть увагу Індекс долара рекордно впав на тлі новини про вакцину та нові стимули для економіки США

Як змінювався курс з початку пандемії

  • Весна. На початку березня гривню можна було обміняти за курсом 24,5 щодо долара. Але протягом місяця вона обвалилася до рівня 28 за долар через введення карантинних заходів та панічних настроїв серед населення. У квітні-травні гривня частково відновила позиції.
  • Літо. Червень був стабільним для гривні, зокрема завдяки траншу від МВФ. У липні гривня впала через відставки голови НБУ Смолія, який повідомив про політичний тиск. У серпні гривню дещо зміцнили українські експортери.
  • Осінь. Національна валюта девальвувала на 1 гривню, повільно падаючи майже щотижня. Україна не чула позитивних новин від МВФ, а скасування Конституційним Судом антикорупційних реформ турбували міжнародних партнерів.
  • Зима. Пандемія коронавірусу розгортається з новою силою. В Україні можуть знову ввести локдаун, що у короткостроковій перспективі знову знецінить гривню.