Індекс долара, який відслідковує курс долара щодо шести інших валют, впав на 0,2% до 90,925 пункту, повідомляє Investing.com. Востаннє такий показник було зафіксовано понад два роки тому.

До теми: Курс євро щодо долара виріс до дворічного максимуму: чого чекати далі

Курс євро/долар (EUR/USD) зріс на 0,1% до 1,2124 євро, досягнувши рівня, якого не спостерігалося з квітня 2018 року.

Валютна пара долар/єна (USD/JPY) впала на 0,1% до 104,38 єни, у той час, як найбільш чутлива до ризиків пара – австралійський долар/долар США (AUD/USD) – піднялася на 0,2%, досягнувши 0,7428 долара США – найвищого рівня за понад два роки.

Ключові події, що впливають на валютний ринок

Оптимізм, пов’язаний з переговорами щодо виділення додаткового фінансування для порятунку економіки США і ставки на успішне затвердження вакцини від COVID-19 стимулюють трейдерів інвестувати в більш ризикові фінансові активи.

Падіння індексу долара відбувається на тлі оприлюдення не зовсім втішних данихи щодо зайнятості населення США, які свідчать про уповільнення відновлення робочих місць.

Актуально: Наслідки пандемії: економіст прогнозує ще більше падіння ВВП США та курсу долара у 2021 році

Гарячий період на британському ринку

Пара фунт стерлінгів/долар (GBP/USD) збільшилася на 0,2% – до 1,3385 долара США, залишаючись найближчою до досягнення тримісячного максимуму. Британська валюта отримала підтримку в середу, 2 грудня, коли Велика Британія схвалила вакцину від коронавірусу, над якою працюють компанії Pfizer і BioNTech. Окрім того, влада країни заявила, що на початку наступного тижня (із 7 грудня) вакцину отримають ті люди, які перебувають в категорії осіб підвищеного ризику.

Попри позитивні новини щодо вакцини, у центрі уваги залишаються переговори щодо торговельної угоди. Зокрема, Франція попередила, що може накласти вето на торговельну угоду між Великою Британією і Європейським Союзом, якщо їй не сподобаються умови домовленості.

Згідно з даними Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США, упродовж останнього місяця кількість коротких ставок проти фунта стерлінгів зросла. Така тенденція свідчить про високий потенціал падіння курсу валюти, якщо торговельну угоду не вдасть ухвалити.