Нацбанк, найімовірніше, буде вживати всіх можливих заходів для утримання курсу, тому в найближчій перспективі українська гривня має шанси втриматися на досягнутих рівнях. Проте надалі не виключено падіння курсу і до 50 гривень за долар. Більше про це 24 Канал розпитав аналітикиню Міжнародної Академії біржової торгівлі Аліну Тараненко.

Зверніть увагу Роби, як Баффет: до яких порад легендарного інвестора варто прислухатися українцям

Прогноз для гривні

У бюджет на 2023 рік заклали середньорічний курс на рівні 42,2 гривні за долар США. За словами експертки, швидше за все, найближчим часом курс буде стабільним, але протягом 2023 року гривня впаде нижче того курсу, який вказали в бюджеті.

Проте у найближчі місяці навряд чи варто очікувати істотних коливань на валютному ринку, але надалі вони не виключені. Загалом зміни курсу будуть залежати від розвитку подій на фронті та військових дій. Для прикладу, в умовах загострення ситуації не можна виключати різкого ослаблення національної валюти.

Вплив міжнародної допомоги для України

Аналітикиня також прокоментувала заяви уряду про те, що курс гривні буде залежати від підтримки міжнародних партнерів. Аліна Тараненко виділила такі аспекти:

  • За умови, що міжнародні партнери України продовжать надавати їй масштабну макрофінансову допомогу, курс гривні буде більш менш стабільним;
  • Річ у тому, що ці кошти йдуть не тільки на військові потреби, але й на соціальні виплати, підтримання інфраструктури тощо.

Чого чекати від курсу гривні у 2023 році / Фото Pexels

Атаки на інфраструктуру та курс гривні

Постійні спроби ворога пошкодити або зруйнувати українські об'єкти інфраструктури також впливають на економіку країни та курс гривні. Зокрема, руйнування інфраструктури вимагає величезних фінансових вливань для того, щоб її полагодити й відновити електро, водо- і теплопостачання.

Позаяк ці гроші, які могли б бути витрачені на соціальні потреби й розвиток економіки, по суті вилучаються з неї, то курс гривні слабшає проти основних валют при руйнуванні інфраструктурних об'єктів,
– додала аналітикиня.

Актуальні поради для інвесторів

За словами Аліни Тараненко, інвесторам не варто тримати гроші в гривнях, в тому числі й на банківських депозитах. Річ у тому, що при інфляції на рівні 30% банківські ставки в 15 – 25% у річному розрахунку не врятують гроші від знецінення.

Альтернативою можуть бути інвестиції у світовий фінансовий ринок. До цієї категорії входять такі інструменти:

  • Акції світових компаній;
  • Фондові індекси;
  • Метали та інші.

Чого чекати від курсу гривні у 2023 році / Фото Pexels

Ця опція дозволить уникнути ризиків, пов'язаних з національною валютою і може допомогти вийти на непоганий рівень прибутковості. Аби почати інвестувати у вище перераховані активи варто заручитися підтримкою надійного партнера. Для цього, наприклад, підійде торгова платформа Libertex від Forex Club, яка пропонує понад 300 найбільш перспективних активів.

Актуально Фінансова незалежність на часі: експертки розповіли про новий ексклюзивний підхід

Як зробити перші кроки

Працювати на платформі можна як з комп'ютера, так і з мобільних телефонів на iOS і Android. Також спершу потрібно зробити кілька простих кроків:

  • Відкрити та поповнити рахунок в Libertex;
  • Обрати актив та напрямок інвестиційної угоди;
  • Далі в один клац можна інвестувати у зростання або в зниження обраного інструмента;
  • Після цього залишиться просто дочекатися бажаного результату.

Тож, на початку 2023 року фахівці не очікують значних стрибків курсу валют. За прогнозами, національна валюта поки буде залишатися на рівні 40 гривень за долар. Тоді як з довгостроковими прогнозами наразі ситуація дещо складніша через нестабільну геополітичну та економічну ситуацію.

Прогноз для гривні на 2023 рік: дивитися відео