Луїс де Гіндос заявив, що високі темпи інфляції, які фіксують в усій Європі, збігаються з уповільненням економіки та низькими темпами зростанням. Він наголосив, що і бізнеси, й окремі особи мають діяти розсудливо та робити розрахунки на довготривалу перспективу.

Варте уваги Європа і ціни на газ: експерти розповіли про нові сценарії та можливості

Чиновник з ЄЦБ попередив про складний період для Єврозони

Віцепрезидент Європейського центробанку також прокоментував ситуацію із підняттям ставки, що відповідно призводить до подорожчання позик. За його словами, рішення будуть ухвалювати зустріч за зустріччю з врахуванням усіх необхідних даних. Нагадаємо, що у вересні 2022 року інфляція у Єврозоні досягла 10% у річному розрахунку.

Крім того, Гіндос підтримав думку, що економіка Єврозони пройде через нетривалу та неглибоку рецесію, перш ніж вона повернеться до зростання у другому кварталі 2023 року.

Ця ситуація, безсумнівно, є викликом для бізнесів та їхньої стійкості,
– наголосив віцепрезидент ЄЦБ.

Він додав, що з врахуванням прогнозів про потенційну рецесію та поточний рівень невизначеності створює для бізнесів та підприємців нові складнощі, а також ускладнює розподіл капіталу. Саме тому він наполягає на тому, що зараз вкрай важливо діяти розсудливо. Варто зауважити, що в одному з останніх опитувань, економісти оцінили шанси початку рецесію у Єврозоні протягом року на рівні 78%.

Що таке рецесія

Це фаза економічного циклу, під час якої фіксують загальне зниження економічної активності. Зазвичай рецесії трапляються під час загального зниження витрат.