Тоді як європейці заговорили про значний надлишок запасів блакитного палива. Детальніше про це 24 канал розпитав аналітика Міжнародної академії біржової торгівлі, що є партнером Forex Club в Україні.

Важливо Готовність на всі 100%: поради для ефективного планування бюджету та фінансових цілей

Що відбувається з цінами на газ у Європі

Зараз ціни на газ залишаються стабільними та коливаються на рівні 1300 доларів за тисячу кубометрів. Варто наголосити, що це, звісно, дуже далеко від рекордної позначки. У квітні 2022 року на ринку газу зафіксували новий максимум – 3892 долари. Таким змінам на ринку сприяли відразу кілька чинників:

  • М'яка погода в Європі;
  • Заповнені газові сховища;
  • Загальний спад паніки, яка спостерігалася на сировинних ринках навесні нинішнього року.

Зараз газові сховища в Європі заповнені на 95%. Європейські країни відбирають із них газ мінімальними темпами. Якщо взимку не буде аномальних холодів, то запасів цілком вистачить для того, щоб забезпечити населення і виробництво взимку,
– додав експерт.

Можливості для інвесторів на ринку газу / Фото Pexels

Прогнози щодо газу та поради для інвесторів

Якщо не станеться жодних несподіваних подій і погода продовжить зберігатися досить м'якою, то ціни на газ будуть знижуватися й надалі. Ймовірно, що ринок побачить рівень 1200 доларів за тисячу кубометрів.

Якщо інвестори вкладали гроші у зростання цін на газ на нижчих рівнях, то зараз хороший момент для того, щоб продати їх за вигідною ціною. А за тим у міру того, як вартість газу на ринку буде падати, можна інвестувати в цей актив, щоб придбати його на хороших умовах.

При цьому не варто виключати ймовірність зростання вартості газу у майбутньому при загостренні геополітичної напруженості. За такого сценарію, інвестори мають можливість отримати непоганий прибуток.

Тож, попри погрози країни-агресорки, аналітики прогнозують, що Європа цієї зими не страждатиме від нестачі газу. А інвесторам радять звернути увагу на цей актив і монетизувати коливання його вартості.

Ціни на газ у Європі та можливості для інвесторів: дивитися відео