Як обміняти пошкоджені банкноти
Як правило, занепокоєння виникає щодо обміну пошкоджених чи пом’ятих доларів. Річ у тому, що далеко не всі банки та небанківські установи погоджуються приймати такі банкноти. Згідно з постановою Нацбанку, такі купюри мають приймати для обміну, якщо вони не втратили своєї платіжної спроможності.
Цікаво Відмова від копійок: який законопроєкт НБУ подав до парламенту
Ба більше, НБУ створив чіткий перелік ознак зношених банкнот, які обов'язково мають приймати банки та обмінники:
- Локальні потертості (часткова втрата фарби на зображеннях) та/або втрата папером жорсткості;
- Відбитки штампів/печаток, написи, уключаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких не перевищує 200 міліметрів;
- Плями, загальна кількість яких не перевищує трьох штук діаметром до 5 міліметрів кожна;
- Надриви або надрізи, загальна кількість яких не перевищує трьох штук довжиною до 3 міліметрів кожний;
- Отвори та проколи, загальна кількість яких не перевищує чотирьох штук діаметром не більше 1 міліметра кожний.
Водночас для банкнот доларів з ознаками значного пошкодження (розриви, плями, змінений колір, пошкоджені елементи захисту тощо), але зберегли ключові ознаки платіжності, в банках існує послуга інкасо.
Що таке інкасо
Це банківська операція, під час якої банк приймає від клієнта пошкоджені банкноти і направляє їх на обмін іноземному банку-партнеру. Після того, як там обміняють пошкоджені купюри на нові, клієнт отримує еквівалентну суму в національній валюті на свій рахунок.Проте варто враховувати, що не всі кредитори проводять цю операцію, тож напередодні варто уточнити інформацію щодо цього питання.