Бернард Медофф відбував 150-річне покарання у в'язниці. Через проблеми з нирками його забрали до лікарні, де він помер. 29 квітня йому виповнилося б 83 роки.

Цікаво Forbes назвав найуспішніших венчурних інвесторів світу: імена першої п'ятірки

У віці 22 роки Бернард Медофф заснував власну фірму та очолив Nasdaq (фондовий індекс). Понад 50 років Медоффа знали як фінансову акулу на Уолл-стріт, допоки не випливла правда про його шахрайські схеми.

"Афера століття"

У 2009 році Бернард Медофф визнав свою провину за схемою, яку, він ймовірно розпочав ще на початку 1970-х років. За цей час він обманув 37 тисяч людей у 136 країнах світу.

Серед жертв його шахрайства були і знаменитості:

  • режисер Стівен Спілберг;
  • актор Кевін Бекон;
  • колишній власник New York Mets Фред Вілпон;
  • лауреат Нобелівської премії миру Елі Вайзел

І звичайні інвестори, такі як Берт Росс, який втратив 5 мільйонів доларів.

Схема Медоффа або схема Понці

Madoff Investment Securities вважався одним з найнадійніших і прибуткових інвестиційних фондів США: він приносив інвесторам стабільно високий прибуток — близько 12-13% річних. Та насправді жодних інвестицій не було.

Шахрайська схема Медоффа була простою: він брав гроші в клієнтів і виплачував їх назад з грошей наступних клієнтів. Класична фінансова піраміда. Розкриття цієї схеми суттєво вдарило по довірі американців до інвестицій. Це призвело до значних змін у Комісії з цінних паперів та бірж.

Завдяки судовим позовам вдалося повернути клієнтам Медоффа понад 14 мільярдів доларів.