Економічна політика Ізраїлю

Ізраїльський банк оголосив, що з золото-валютних резервів буде продано 30 мільярдів доларів. Це необхідно для того аби волатильність обмінного курсу шекелю знизилась. Така реформа має нормалізувати роботу банківської системи.

Читайте також Німеччина планує скоротити пільги для українських біженців

Додатково, буде збільшена ліквідність ринку орієнтовно на 15 мільярдів доларів. Видання Bloomberg повідомляє, що за останні 2 роки Ізраїль вперше продав валюту і запровадив інтервенцію центробанку.

Банк Ізраїлю продовжить моніторити зміну ситуації, стежити за всіма ринками та залучати всі доступні інструменти у разі потреби.
– повідомляє ізраїльський центробанк

Що відбувається з шекелем

У повідомлення Reuters йдеться про те, що шекель при відкритті ринків одразу впав на 2%, його ціна склала менш як 3,86 за долар. Потім національна валюта Ізраїля знизилась загалом на 3% і ціна за долар стала 3,96.

Що стало причиною погіршення економіки у Ізраїлі

В суботу 7 жовтня ХАМАС здійснив прорив ізраїльських кордонів. Палестинські бойовики вбивали місцевих, захоплювали людей в полон, катували і викладали відео зі знущаннями у мережу. Паралельно з цим, відбувався масштабний обстріл Ізраїлю.

Точна кількість загиблих – невідома. Однак, уже підрахували, що щонайменше 200 людей, які перебували на музичному фестивалі біля кордону, були вбиті під час вторгнення. Ідентифікація тіл продовжується. Ситуація ускладнюється тим, що серед постраждалих багато іноземців. Зокрема і українців. Деякі тіла понівечені настільки, що їхня ідентифікація – неможлива.

Ізраїль відповів терористам масштабними ракетними обстрілами Сектору Газа. Щобільше, ізраїльські військові наголошують на тому, що у них є достатньо полонених для великого обміну. Уже 8 жовтня влада Ізраїлю повідомила про зачистку кордонів від загарбників..