Згідно з планами Китаю, юань може замінити долар США на глобальній арені. Які можливості уже зараз з'являються на тлі планів китайської влади – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.

Зверніть увагу Топові компанії для інвестицій у кризові періоди: як вони пережили виклики у минулому

Потужні амбіції

На цю мить частка китайського юаня в міжнародних розрахунках становить лише близько 2%. Порівняно з іншими валютами ситуація виглядає так:

 • На британський фунт припадає 6,8%;
 • Частка японської єни становитись 2,7%.

При цьому у світових резервах частка юаня складає 2,7%, тоді як на долар США припадає 59,5%, а на євро – 19,8%. Водночас зараз ситуація на світовому валютному ринку стрімко змінюється. Вже зараз країни, які мають у своїх міжнародних резервах євро та долари, втрачають по 8% щороку. Тому ці уряди замислюються про те, аби змінити їхню структуру на користь інших валют.

Амбітні плани Китаю / Фото Pexels

Перевага китайського юаня перед доларом та євро полягає у набагато нижчому рівні інфляції. Якщо у 2022 році в США та країнах Єврозони було зафіксовано рекордне зростання цін, то в Китаї ситуація виглядала по-іншому. Інфляція у другій економіці світу коливалася на рівні 2,5%.

Поки що Китай змінює зіставлення сил на валютному ринку в Азії. Південно-східна Азія вже практично повністю перейшла на розрахунки в юанях і з Китаєм, і з третіми країнами. Крім того, китайська влада заявила про створення резервів юаня спільно з такими країнами:

 • Індонезією;
 • Малайзією;
 • Гонконгом;
 • Сінгапуром;
 • Чилі.

Перспективи для інвестора

Інвесторам, які цікавляться валютним ринком, варто розглянути юань як пріоритетний актив. Оптимальним варіантом буде купівля валютних пар. Наприклад, йдеться про пари долар/юань та євро/юань.

Варто пам'ятати, що курс юаня контролює Народний банк Китаю шляхом інтервенцій, нормативів резервування та регулювання потоків капіталу. Стабільність національної валюти дозволяє, у тому числі утримувати значні резерви. Йдеться про суму у розмірі 3 трильйонів доларів.

Тож ринкова вартість юаня до долара та євро – це цілком передбачуваний показник. Наразі китайський регулятор встановив серединний курс долара приблизно на рівні 6,9 юаня. Водночас відсоткові ставки у Китаї залишилися на попередньому рівні.

Подальше просування юаня китайською владою як світової резервної валюти може призвести до зростання його частки на світовому ринку і, відповідно, до його подорожчання порівняно з іншими валютами. Інвесторам зараз варто звернути увагу на цей актив, щоб надалі отримати прибуток з його зміцнення до долара та євро.


Амбітні плани Китаю / Фото Pexels

Як використати нові можливості

Великі інституційні інвестори вже давно використовують зростання популярності юаня для збереження свого капіталу та отримання прибутку. При цьому очевидно, що з часом тенденція на розширення використання цього інструменту у світовій економіці буде лише наростати.

Приватні інвестори також можуть адаптувати цей тренд для власних цілей та монетизувати зростання цікавості до китайської валюти. Адже за законами економіки підвищення попиту на той чи інший актив призводить до збільшення його вартості. Щоб це зробити, достатньо обрати торгову платформу, яка надасть можливість інвестувати у цю валюту.

Однією з таких платформ є Libertex, яку створила компанія Forex Club. Платформа Libertex доступна як через програму для пристроїв на iOS і Android, так і з комп'ютерів через вебінтерфейс. При цьому інвестор може використати для капіталізації понад 300 різних фінансових активів. Серед них:

 • Валюти та криптовалюти;
 • Акції найбільших компаній;
 • Фондові індекси різних країн світу;
 • Інші активи.


Амбітні плани Китаю / Фото Pexels

Як зробити перші кроки

Щоб почати інвестувати в ці інструменти та вийти на прибутковий рівень, достатньо зробити кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:

 • Відкрити та поповнити рахунок у Libertex;
 • Обрати відповідний актив;
 • Визначитися із сумою інвестиційної угоди;
 • Після цього потрібно обрати напрямок угоди – "зростання" або "зниження";
 • На цьому етапі варто звернути увагу на вбудовані інструменти технічного аналізу та стрічку новин;
 • Далі потрібно натиснути кнопку "купити" або "продати", залежно від того, чи хочете ви заробити на підвищенні, чи зниженні котирувань, а також закрити угоду при отриманні прибутку.

Вивчити всі особливості інвестицій допоможе безплатний деморахунок із віртуальними 50 000 доларів. Здійснивши кілька угод на деморахунку, інвестор в один клік зможе перейти на реальний рахунок і почати заробляти по-справжньому.