За оцінками експертів, падіння вартості акцій складає від 15 до 30%. Такі показники, з урахуванням інфляції, можуть бути гіршими ніж за часів Великої депресії. У вартості втрачають і облігації. І це ще не межа, запевняють фахівці.

Варте уваги Виклики сучасного світу: як почати інвестувати та вийти на дохід

Що спричинило таке суттєве падіння детально пояснив аналітик Міжнародної академії біржової торгівлі, що є офіційним представником Forex Club Libertex в Україні та директор її Львівської філії В’ячеслав Нічик.

Ключові фактори впливу

Через геополітичну напруженість у світі постраждали цінні папери сировинних та енергетичних компаній, платіжних систем та соціальних мереж. На ситуацію на фінансових ринках впливають відразу кілька факторів. Серед них:

  • напад росії на Україну;
  • руйнування логістичних ланцюжків;
  • рекордно висока інфляція у США та ЄС;
  • повномасштабне вторгнення росії в Україну, яке потягнуло за собою економічні станції проти офіційної Москви, й спричинило кризу в енергетичному секторі.

Що таке Велика депресія

Це потужна світова економічна криза, яка почалася восени 1929 року. Ця криза тривала до кінця 1930-х років минулого століття. У різних країнах Велика депресія мала різні хронологічні межі, проте найпомітнішою була в країнах Західної Європи та США.

Динаміка ринків та наслідки для компаній й інвесторів

На думку фахівців, падіння фінансових ринків – слушний момент, щоб почати або продовжувати інвестувати в активи світових компаній. Крім того, прогнозують, що світові ринки продовжать падіння до кінця поточного року.

Наразі світовий фінансовий ринок перебуває у кризі, чому сприяє геополітична напруженість. На тлі рекордно високої інфляції у багатьох країнах регулятори змушені посилювати монетарну політику та підіймати ставки,
– додав В’ячеслав Нічик.

Світовим ринкам пророкують найбільше падіння з часів Великої депресії / Pexels

Усе це тягне за собою зниження апетитів інвесторів до ризику. В тому числі й через дорогий долар США, який підтримує своєю політикою Федеральний резерв. Один із найпотужніших ударів отримали акції сировинних та енергетичних компаній, а також платіжні системи. Зокрема, йдеться про:

  • Visa,
  • Mastercard,
  • Apple,
  • Microsoft,
  • Facebook,
  • Tesla.

Для прикладу, через кризу у сфері енергетики ті, хто раніше купував акції компаній з сектору, зараз активно продають їх та виходять із цієї категорії цінних паперів.

Яку тактику можуть обрати інвестори

Експерт поділився порадою щодо того як діяти й тим, хто вже має активи, й тим, хто тільки планує придбати цінні папери. Зокрема, інвесторам, у яких активи вже на руках, не варто поспішати з їхнім продажем – зараз для цього невідповідний час. Рано чи пізно ринок все одно повернеться до зростання.

На щастя, сьогодні інвестувати у фінансові активи досить просто. Зробити це можна, наприклад, у торговій платформі Libertex. Для цього достатньо виконати наступний алгоритм дій:

  • відкрити та поповнити рахунок,
  • обрати потрібний інструмент,
  • ввести суму та напрямок угоди;
  • в один клік "купити" або "продати" обраний актив;
  • далі залишається чекати на результат у вигляді прибутку.

Світовим ринкам пророкують найбільше падіння з часів Великої депресії / Pexels

Прогнози щодо подальшої динаміки ринків

Найближчим часом ринки продовжать падіння і можуть втратити орієнтовно 15 20%. Така тенденція буде мати місце на фінансових ринках аж до нормалізації геополітичної ситуації. Швидше за все, це триватиме як мінімум до кінця поточного року.

Навряд чи це станеться восени найімовірніше, варто очікувати на повернення ринків до зростання не раніше січня наступного року,
– додав експерт.

Тож, поки фінансові ринки продовжують падати, інвесторам рекомендують звернути увагу на акції найбільших світових компаній, які зараз стали доступнішими у фінансовому плані. Адже після кожного падіння йде зростання.

Фінансовим ринкам провокують масштабне падіння: дивитися відео