Перший вибір на час кризи: найкращі 4 валюти для збереження заощаджень
У кризові періоди для світової економіки перед інвесторами постає важливе питання: в які активи найкраще вкладати кошти. Одним із найбільш стабільних варіантів називають валюти. Чому це так і на які валюти краще звернути увагу вже зараз – читайте у матеріалі 24 каналу.
Чому обирають валюти
Існує кілька причин, чому інвестори віддають перевагу валютам перед іншими активам при інвестуванні. Одним із ключових критеріїв на користь валют – це їхня висока ліквідність.
Зверніть увагу Революція в інвестуванні: які тренди створюють нове майбутнє
Валюта – це найліквідніший інструмент на фінансовому ринку. Це означає, що інвестори можуть швидко купити чи продати цей актив будь-якої миті. Це дозволяє їм швидко реагувати зміни на світових ринках.
Крім того, велика різноманітність валют дає можливість інвесторам урізноманітнити свій портфель та розподілити ризики. Ще одним важливим фактором це те, що вкладення коштів у валюти деяких країн може бути як засобом захисту від геополітичних ризиків, так і опція зниження впливу інфляції на власні заощадження.
Які валюти варті уваги інвесторів
Вибір найкращої валюти для збереження заощаджень під час кризи залежить від кількох факторів. Серед них:
- Економічна стабільність країни;
- Інфляція;
- Політична стабільність тощо.
Одна із найбільш стабільних та надійних сучасних валют – швейцарський франк. Швейцарія відома своєю стабільністю, а також низьким рівнем інфляції, який протягом останніх 25 років не перевищував 4%.
Ба більше, Швейцарія має суворі правила щодо захисту банківської таємниці, високий рівень конфіденційності та низькі податки. У зв'язку з цим швейцарський франк став однією з найбільш популярних валют серед інвесторів, які воліють отримати максимальний рівень збереження своїх активів.
Інша валюта, яку вважають однією з найстабільніших у світі, – японська єна. Японія на сьогодні – це третя у списку найбільших економік світу з високим рівнем промислового виробництва.
У силу соціально-культурних особливостей японська економіка демонструє високий ступінь передбачуваності, що створює умови для стабільності валюти. Низький рівень інфляції (який не перевищує зазвичай 3 – 4%), а також періодичні періоди дефляції, роблять японську єну привабливою для інвесторів.Наступна опція, яку можна розглядати для вкладення коштів у період кризи, – це євро. Євро є офіційною валютою 19 країн Єврозони. Економіка цих країн складає приблизно 14% від світової. До того ж велика кількість держав використовує євро як резервну валюту. Відтак це робить цю грошову одиницю однією із найбільш широко використовуваних на глобальному рівні.
І, звичайно, не можна не згадати про, мабуть, найбільш популярну валюту для інвестицій – американський долар. Долар – це максимально ліквідна валюта. Для прикладу, більшість світових розрахунків проходять саме у доларі.
Статус світової резервної валюти, відсутність дефолтів за державним боргом з 1979 року, а також те, що США займають майже 60% глобального фінансового ринку і є однією з найбільших світових економік (економіка США становить 25% від світової економіки), дозволяють назвати долар стабільною і найбільш популярною валютою серед інвесторів.
Як правильно інвестувати у валюту
Щоб інвестувати у найбільш стабільні світові валюти, спочатку потрібно вибрати торгову платформу, яка надасть зручний і зрозумілий інтерфейс для інвестування.
Цікаво Нові віяння у світі фінансів: які тенденції варті уваги вже зараз
Однією з таких платформ є Libertex, яку створила компанія Forex Club. Почати інвестувати та заробляти з Libertex досить просто. Для цього достатньо зробити кілька кроків:
- Відкрити та поповнити рахунок у Libertex,
- Обрати потрібний актив;
- Визначитися із сумою та напрямком угоди;
- Після цього в один клік можна купити або продати обраний актив;
- Далі залишиться лише дочекатися бажаного результату та закрити угоду.
Далі – більше! Libertex пропонує понад 300 різних фінансових інструментів, включаючи валюти, акції найбільших компаній світу, фондові індекси, криптовалюти тощо. Це дозволяє буквально кожному інвестору знайти найбільш привабливий актив для отримання прибутку.