Вісім із 10 акцій конгломерату впали у п’ятницю після того, як глобальний постачальник індексів MSCI скоротив кількість акцій, що, на його думку, можуть бути у вільному обігу, для чотирьох компаній. Це призведе до зниження їх ваги в індексах MSCI.

Цікаво Готові платити безконтактно: українці перестають користуватися пластиковими картками

Тим часом Moody's Investors Service змінило свій прогноз щодо Adani Green Energy Ltd. на негативний зі стабільного після закриття ринків, посилаючись на "велику програму капітальних витрат і залежність від підтримки спонсорів".

Огляд MSCI знову звернув увагу ринку на ключове твердження Hindenburg Research: що офшорні підставні компанії та фонди, пов’язані з Adani Group, складають багато "публічних" або не інсайдерських власників її акцій. Конгломерат заперечує всі претензії інвесткомпанії.

Компанія Nuvama Wealth Management, що базується в Мумбаї, оцінює загальний відтік у понад 400 мільйонів доларів, оскільки нижчі коефіцієнти індексу MSCI означають, що пасивним фондам доведеться скоротити свої асигнування на ці цінні папери.

"Важко сказати, чи минулося найгірше. У звіті Гінденбурга так багато шарів. Малоймовірно, що довгострокові інституційні інвестори найближчим часом повернуться до цієї назви. Спекулянти можуть",
— каже Маніш Бхаргава, менеджер фонду Straits Investment Holdings у Сінгапурі.

Скільки вартості втратили компанії Адані

Потрясіння, викликані звітом Гінденбурга від 24 січня, завершилися третім тижнем у п'ятницю, коли 10 акцій Adani втратили 120 мільярдів доларів, або більшу частину своєї ринкової вартості. Тим не менш, цього тижня темпи падіння сповільнилися, оскільки Адані посилив заходи, щоб заспокоїти інвесторів і банки, достроково погасивши кредити та пообіцявши зменшити показники заборгованості.

Серед чотирьох акцій, для яких MSCI скоротила свою оцінку у вільному обігу, Adani Total Gas Ltd. і Adani Transmission Ltd. у п’ятницю впали на ліміт 5%. Флагман Adani Enterprises Ltd. впав на 4,1%, тоді як ACC Ltd. впав майже на 2%. Adani Power Ltd також подешевшала на межі 5%.

Зменшення вагового коефіцієнта призведе до відтоку і ще сильніше збільшить шанси на виключення Adani Power, Adani Total Gas і Adani Transmission у травневому огляді MSCI,
— сказав по телефону Браян Фрейтас, аналітик, який публікує публікації на Smartkarma. "Adani Power вже була під високою загрозою виключення".

Додаючи тиск на Adani, норвезький суверенний фонд капіталу в 1,4 трильйона доларів у четвер заявив, що продав свою частку в пов’язаних компаніях. Акціонер Life Insurance Corporation of India заявив, що незабаром співпрацюватиме з керівництвом Adani. Тим часом у п'ятницю у Верховному суді Індії було заплановано розгляд двох судових прохань щодо громадських інтересів, пов'язаних зі звітом Гінденбурга.

Оцінки групи впали після розгрому. Adani Enterprises торгується приблизно в 49 разів вище прогнозованих прибутків, що більш ніж на третину нижче від пікової оцінки у вересні. Показник Adani Transmission впав до 83 разів з понад 300 наприкінці 2022 року.

Тиск на акції залишатиметься, — сказав Самір Калра, засновник Target Investing у Мумбаї.


Падіння вартості компаній Адані / Bloomberg

Що сталося після публікації звіту

  • 24 січня інвесткомпанія з Нью-Йорка Hindenburg Research звинуватила компанію Адані в "безсовісних фінансових махінаціях, маніпулюванні акціями та відмиванні грошей". Зокрема, йшлося про ухилення від сплати податків.
  • На тлі цього зросли побоювання щодо поширення цієї фінансові кризи у країні, адже Adani Group є найбільшим конгломератом в Індії. Сотні опозиціонерів вийшли на вулиці з вимогою перевірити звинувачення щодо Adani Group, які в тому числі спровокували масштабний обвал на фондовому ринку.

  • Відомо, що інвестиції в Adani Group робила корпорація зі страхування життя, яку підтримує держава, а також Державний банк в Індії.