Чи приймають долари старого зразка в Україні
- В Україні дійсними є долари, випущені з 1914 року. Банки та обмінники повинні приймати їх незалежно від року випуску та номіналу.
Винятки становлять лише банкноти зі значним зношенням або пошкодженням, та фальшиві долари, які можуть бути відправлені на інкасо.
В Україні долари США мають декілька неофіційних найменувань. Зокрема, деякі банкноти називають "старими". На фоні цього виникають питання, чи можна їх обміняти в банку чи обміннику.
Що робити з доларами старого зразка
Зазвичай в Україні до так званих "старих" доларів відносять купюри, які випустили в 1996 році. Тоді як до "нових" доларів відносять банкноти, які центробанк США оновив за останні 20 років, пише 24 Канал з посиланням на The US Currency Education Program.
Зверніть увагу Еталонні бренди нафти демонструють різнопланову динаміку
Річ у тому, що після 1996 року у США змінили дизайн та елементи захисту на банкнотах. Це ускладнює деяким фінансовим установам процес перевірки купюр доларів на справжність.
Водночас у НБУ неодноразово наголошували, що дійсними є всі долари, які випустили з 1914 року. Тому всі банки та пункти обміну зобов'язані приймати всі долари незалежно від року випуску та номіналу. Це стосується й доларів старого зразка. Існує лише два винятки:
- Банкноти доларів мають ознаки значного зношення та/ або пошкодження. Ці долари можуть відправити на інкасо.
- Під час перевірки виявили, що долари є фальшивими.
Важливо! Ні номінал банкнот, ні рік їхнього випуску не впливають на курси валют. Всі долари мають обмінювати за поточним курсом.