Укр Рус
20 травня, 22:00
2

Чи приймають долари старого зразка в Україні

Основні тези
  • В Україні дійсними є долари, випущені з 1914 року. Банки та обмінники повинні приймати їх незалежно від року випуску та номіналу.
  • Винятки становлять лише банкноти зі значним зношенням або пошкодженням, та фальшиві долари, які можуть бути відправлені на інкасо.

     

В Україні долари США мають декілька неофіційних найменувань. Зокрема, деякі банкноти називають "старими". На фоні цього виникають питання, чи можна їх обміняти в банку чи обміннику.

Що робити з доларами старого зразка 

Зазвичай в Україні до так званих "старих" доларів відносять купюри, які випустили в 1996 році. Тоді як до "нових" доларів відносять банкноти, які центробанк США оновив за останні 20 років, пише 24 Канал з посиланням на The US Currency Education Program.

Зверніть увагу Еталонні бренди нафти демонструють різнопланову динаміку

Річ у тому, що після 1996 року у США змінили дизайн та елементи захисту на банкнотах. Це ускладнює деяким фінансовим установам процес перевірки купюр доларів на справжність. 

Водночас у НБУ неодноразово наголошували, що дійсними є всі долари, які випустили з 1914 року. Тому всі банки та пункти обміну зобов'язані приймати всі долари незалежно від року випуску та номіналу. Це стосується й доларів старого зразка. Існує лише два винятки:

  • Банкноти доларів мають ознаки значного зношення та/ або пошкодження. Ці долари можуть відправити на інкасо.
  • Під час перевірки виявили, що долари є фальшивими.

Важливо! Ні номінал банкнот, ні рік їхнього випуску не впливають на курси валют. Всі долари мають обмінювати за поточним курсом.