У вівторок, 25 жовтня, компанія Adidas повідомила про розірвання співпраці з Каньє Вестом через його антисемітські заяви.

Цікаво Інвестиції – можливість для кожного: ексдиректор з IT поділився власним досвідом та порадами

Серйозні виклики для Adidas

Представники спортивного бренду наголосили, що дії та заяви американського виконавця суперечать їхнім цінностям, адже вони підтримують взаємоповагу та справедливість.

Усе це відбувається на тлі масштабного тиску в соціальних мережах та від інвесторів. Вони вимагали відмовитися від співпраці з репером та його брендом Yeezy. Лише у 2022 році акції Adidas втратили в ціні 64%. Крім того, падіння підтримує й посилення дивних розмов Веста. Додамо, що станом на сьогодні капітал репера Forbes оцінює у 2 мільярди доларів. У 2021 році цей показник дорівнював 1,8 мільярда доларів США.

У зв'язку з цим рішенням Adidas буде вимушений перекривати величезну дірку у своєму бюджеті. Популярний бренд Yeezy приносила німецькій компанії приблизно 1 – 2 мільярдів доларів щорічно, згідно зі словами аналітика Evercore ISI Омара Саада.

Ми бачимо великий ризик, пов'язаний з франшизою Yeezy,
– додав експерт.

Що ще відбувається з компанією

Крім масштабної драми з репером, для Adidas святковий сезон (з кінця листопада до початку січня) починається теж з не надто позитивних новин. Річ у тому, що це останній ритейлер, який встав на ноги після сповільнення темпів зростання економіки. Це призвело до різкого збільшення запасів компанії, які доведеться агресивно знецінювати коштом прибутків.

В Adidas додали, що продажі в третьому кварталі виросли лише на 4%, без врахування впливу волатильності на валютному ринку. В Китаї цей показник знизився на двозначний відсоток. Компанія також попередила вже вдруге за рік, що прибуток буде приблизно на 60% нижчим, ніж раніше прогнозували. Позиції компанії на ринку, на момент створення цього матеріалу:

  • Акції Adidas торгуються за ціною на рівні 98,27 євро (97,65 долара) за штуку, за даними Yahoo!Finance;
  • З початку торгового дня, цінні папери подешевшали на 5,35%;
  • Ринкова капіталізація компанії становить 17,93 мільярда євро або 17,8 мільярда доларів.