За третій квартал (серпень – жовтень) ВВП Великої Британії знизилося на 0,3%, тоді як очікували скорочення на 0,2%. Однією з причин слабші інвестиції у бізнес, ніж прогнозували.

Зверніть увагу Готовність на всі 100%: поради для ефективного планування бюджету та фінансових цілей

Нова загроза для Великої Британії

Відтак економіка Великої Британії може увійти у фазу рецесії вже до кінця 2022 року. Крім того, різке зростання цін серйозно вдарить по темпах зростання. Згідно з класичним визначенням, країна перебуває у рецесії, якщо її економіка скорочується два квартали поспіль.

Експерти також переглянули показники ВВП за перші 6 місяців поточного року. Зокрема, повідомили, що у першому та другому кварталах економіка країни G7 зросла на 0,6% та 0,1% відповідно. До цього вказували, що зростання за ці два періоди складало 0,7% та 0,2%.

Цю ситуацію прокоментував глава з питань економічної статистики Національної статистичної служби Британії Даррен Морган. За його словами, перегляд оцінок за перші 6 місяців 2022 року – це ознака слабших, ніж очікували результати роботи економіки у річному розрахунку. До того ж фіксують суттєво ослаблення виробничих процесів. Морган також виокремив такі аспекти:

  • Доходи домогосподарств продовжують падати на тлі зростання цін;
  • Обсяги витрат вперше впали від весни 2021 року.

Що таке рецесія

Це фаза економічного циклу, коли фіксують загальне зниження економічної активності та обсягів витрат.