Цінні папери американської компанії Apple впали під час торгів на 3,7% до 125 доларів. Зміни на ринку спровокувало рішення аналітика Exane BNP Paribas Джером Рамель.

Варте уваги Кардинальні кроки Китаю щодо коронавірусу: яка опція допоможе капіталізувати зміни

Тривожні сигнали для Apple

Аналітик знизив рейтинг Apple "чудового" до "нейтрального" та цільову ціну для акцій компанії до 140 доларів зі 180 доларів. Крім того, видання Nikkei повідомило з посиланням на джерела, що керівництво корпорації наказало постачальникам зменшити обсяги виробництва деталей відразу для кількох категорій товарів. Серед них:

  • Навушники;
  • Годинники;
  • Ноутбуки.

Усе через побоювання інвесторів, що сповільнення економічної активності у світі та потужна інфляція можуть спровокувати падіння попиту на товари Apple.

Згідно з даними Refinitiv, аналітики очікують, що у звіті за четвертий квартал 2022 року компанія повідомить про падіння виторгу на 1%. За умови реалізації цього сценарію, американська корпорація зафіксує перше квартальне зниження з січня – березня 2019 року.

Рекорди Apple за 2022 рік

На початку січня минулого року ринкова вартість компанії Apple злетіла до 3 трильйонів доларів. Такий результат зафіксували на ринку уперше в історії. Це також стало одним із найбільших успіхів легендарного інвестора Воррена Баффета.

Уже в листопаді капіталізацію американської корпорації оцінювали у 2,31 трильйона доларів. Проте це не завадило Apple встановити черговий рекорд, адже вона перевищувала сумарну вартість відразу трьох компаній аж на 10 мільярдів доларів. Йдеться про Alphabet, Amazon і Meta.