ЄС планує прийняти нові санкційні обмеження проти Росії уже на наступному тижні, а точніше напередодні річниці повномасштабного вторгнення в Україну.

Варте уваги Складні часи – нові можливості для кожного: яка опція допоможе бути готовим до всього

Європейські лідери також мають на меті посилити підтримку офіційного Києва. Головні акценти роблять на забезпеченні України зброєю та зустрічами із президентом України Володимиром Зеленським.

Нові санкції проти Росії

У Європейському Союзі на порозі ухвалення рішення про зобов'язання банків повідомляти про активи центрального банку Росії. Вважають, що контроль над російськими активами, які заморозили у європейських юрисдикціях, – це один з перших кроків до розгляду питання щодо потенційного використання цих коштів для відновлення України.

Ще одна пропозиція від Європейської комісії – посилити зобов'язання щодо звітів про заморожені російські активи, які пов'язані із юридичними та фізичними особами із санкційних списків. Для цього планують запровадити такі штрафи за ненадання цієї інформації:

  • 50 тисяч євро для індивідів;
  • Або 10% від річного обороту компанії.

Новий пакет санкцій прокоментувала у твітер очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. За її словами, розмах 10 пакету санкцій оцінюють у 11 мільярдів євро, оскільки йдеться про торгові заборони та контроль над експортом технологій.

Ми послаблюємо здатність Росії підтримувати свою військову машину,
додала політикиня.

Крім того, у фокусі ЄС залишаються російські банки. Зокрема, йдеться про можливе встановлення обмежень проти "Альфа-Банку", "Тінькофф-Банку", "Росбанку" та Фонду національного добробуту.

Ще один важливий елемент – запровадження обмежень проти російського перестрахувальника суден, що перевозять нафту. Також у проєкті згадують санкційні обмеження товари та технології, які використовують російські військові, електроніку та рідкісноземельні метали.