Як інвестори змінюють стратегії та інструменти й чому це важливо для України
В Україні триває повномасштабна війна, яку почала росія. Це складний час для світу, а також справжня перевірка для усіх систем. Зокрема, змінюється ставлення й до інвестування. Які інструменти й сьогодні залишаються актуальними, а які не виправдали себе – читайте у новому матеріалі 24 каналу.
Про нові реалії світу фінансів розповіла аналітик Міжнародної академії біржової торгівлі, яка є офіційним представником Forex Club Libertex в Україні, Ганна Збишко. Зокрема, експерт та менеджер Львівської філії Міжнародної академії біржової торгівлі розповіла про зміни підходів до інвестування та вплин цього на окремі інструменти.
Зверніть увагу Пророкують найбільше падіння з часів Великої депресії: експерт порадив, як реагувати
Валюти
Очевидно, що економічна ситуація зараз досить непроста. Крім того, невизначена ситуація з національною валютою України – гривнею. Згідно з прогнозом експерта, гривня зараз під серйозним тиском через воєнні дії.
В умовах падіння економіки національна валюта також падає, заощадження у гривні знецінюються,
– сказала Ганна Збишко.
Щодо валюти, то й тут ситуація теж досить неоднозначна. Різке зміцнення долара та євро проти гривні та їхній практичний паритет створює дисбаланс на світовому валютному ринку.
Нерухомість
Нерухомість зазвичай сприймають як фінансовий інструмент для інвестицій на довгостроковий період. Проте в умовах повномасштабної війни ризики інвестування коштів у такий актив сильно зростають. У деяких регіонах купувати такі об'єкти зараз взагалі безглуздо, а в усіх інших частинах країни – також ризиковано через непередбачуваність бойових дій.
Депозити
Українська банківська система витримала потужний удар у вигляді повномасштабного вторгнення. Загалом цей сектор зараз більш менш стабільний. Зазвичай депозити є одним із варіантів для інвестування.
Менеджер Львівської філії Міжнародної академії біржової торгівлі зауважила, що ставки за депозитами, причому не лише зараз при інфляції на рівні більше ніж 20%, а й у більш стабільні часи, не рятували заощадження українців від знецінення. Це не найкращий інструмент для тих, хто бажає зберегти власні гроші.
Фондовий ринок
На фондових ринках зараз також фіксують спад. Акції найбільших світових компаній з весни 2022 року втратили 15 – 30%. Таку динаміку демонструють в тому числі й гіганти ринку:
- Apple,
- Microsoft,
- Visa,
- Facebook,
- Tesla.
Цілком ймовірно, що цінні папери подешевшають ще більше. Проте варто враховувати, що рано чи пізно фондові ринки повернуться до зростання. Тож зараз якраз дуже непогана можливість для того, щоб придбати цінні папери за привабливою ціною.
Як почати свій шлях
Інвестувати в активи, що знизилися в ціні, можна в торговій платформі Libertex. Для цього достатньо виконати простий алгоритм дій:
- відкрити та поповнити рахунок;
- обрати актив;
- визначитися із сумою та напрямком інвестиційної угоди;
- далі завдяки одному кроку можна відкрити угоду.
Щодо сектору для інвестування, то все залежить від цілей, прийнятного рівня ризику та терміну інвестицій. Експерт назвала три варіанти:
- на довгострокову перспективу можна порадити купувати золото;
- на середньострокову – акції потужних світових компаній;
- у короткостроковій перспективі можна поекспериментувати з ризиковими активами – наприклад, звернути увагу на криптовалюти.
Цікаві інструменти та перспективні галузі
Інвестори мають доступ до різних інструментів. Проте у нових реаліях деякі з них проявили себе по-новому. Зокрема, із врахуванням ситуації із сировиною добре показали себе фінансові інструменти, пов'язані з цінами на нафту та газ, а також на сільськогосподарські активи. Цікавим інструментом можуть стати CFD – контракти на різницю. З їхньою допомогою можна вкласти кошти у фінансовий актив, безпосередньо не купуючи його.
До теми Зерно стрімко зростає в ціні: експерт розповів, як монетизувати зліт агросектору
Щодо галузей на ринку, на які зараз варто звернути увагу, то насамперед варто згадати про сільське господарство. На фоні світової фінансової кризи різко зріс попит на пшеницю, кукурудзу та інші сільгоспкультури.
Тож, захисники України продовжують захищати нашу землю, а інвестори шукають нові підходи для ефективного інвестування та збереження доходів. Адже щоб вистояти у війні, країні потрібна не лише зброя, а й економічне підґрунтя.
Інвестори змінюють підходи та стратегії: дивитися відео