Під час непростих економічних умов люди починають частіше замислюватися над тим, щоб освоїти нову сферу та отримати абсолютно нове чи просто додаткове джерело доходу.

До теми Як створити пасивний дохід з України: актуальні варіанти та поради

Таким напрямом можуть стати інвестиції чи трейдинг – купівля та продаж фінансових активів на біржі. Чим відрізняється трейдер від інвестора, у чому плюси та мінуси цієї діяльності та чи варто починати займатися цим у 2023 році – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Трейдинг чи інвестування

Людина, далека від світу фінансів, часто плутає такі поняття як "трейдер" та "інвестор". Певною мірою і ці терміни, й види діяльності мають низку схожих рис. З іншої сторони між ними існують й важливі відмінності. Інвестування та трейдинг два підходи до здійснення операцій на фінансовому ринку. Можна дотримуватись одного з них, чергувати їх або використовувати паралельно.

Трейдинг передбачає укладання короткострокових угод, переважно, заснованих на принципах технічного аналізу чи спекуляціях. А ось інвестування – це формування портфеля з перспективних інструментів – валюти, акцій, товарних та інших активів – та отримання прибутку завдяки довгостроковим коливанням їхньої ціни, а також з отриманням дивідендів.

Плюси та мінуси інвестування та трейдингу / Фото Getty Images

Тобто трейдер діє у короткостроковій перспективі (іноді угоди відбуваються за хвилини та секунди), а інвестор вкладає свої кошти у той чи інший фінансовий актив, розраховуючи на більш тривале отримання прибутку.

Плюси та витрати

Як будь-який вид діяльності, трейдинг та інвестиції мають свої сильні сторони та очевидні мінуси.

До сильних сторін це професії належать:

 • Високий потенціал для отримання прибутку з використанням порівняно невеликого стартового капіталу. Щоб почати, у сучасному світі достатньо невеликої суми. При цьому прибуток може бути досить значним, особливо якщо використовувати такі інструменти як "кредитне плече" або "мультиплікатор";
 • Відсутність потреби у тривалому навчанні. Розібратися у тому, як здійснювати угоди та заробляти можна самому, наприклад, скориставшись деморахунком, який пропонують великі майданчики;
 • Можливість працювати у зручному графіку та отримувати прибуток з будь-якої точки світу. Фінансовий ринок працює в режимі 24/7, а можливості для монетизації з'являються буквально щохвилини. Це означає, що реально жити в будь-якому часовому поясі й в тому графіку, до якого звикла людина та вийти на привабливий прибутковий рівень;
 • Великий вибір фінансових інструментів для отримання прибутку. На фінансовому ринку існують тисячі активів, що дозволяє кожному знайти оптимальний актив для власних угод.

Плюси та мінуси інвестування та трейдингу / Фото Getty Images

Негативні моменти:

 • Необхідно стежити за новинами та бути в курсі світових подій;
 • Оскільки події, що впливають на ринок, постійно змінюються, важливо знати світові тенденції, щоб не пропустити можливості для отримання прибутку;
 • Потрібно брати відповідальність за власні рішення. Рівень доходу на фінансовому ринку залежить виключно від рішень та дій інвестора та трейдера. Тому важливо виважено та відповідально підходити до всіх угод;
 • Щоб почати стабільно отримувати прибуток, потрібно отримувати практику в аналізі ринку та проведенні угод. Будь-якій справі треба вчитися, угоди на фінансовому ринку не виняток. Однак замість нудної теорії успіх у світі інвестицій приносить практика, наприклад, на деморахунку.

Як почати

Незалежно від того, чи хоче людина стати інвестором або трейдером, для того, щоб почати заробляти на фінансовому ринку, потрібно в першу чергу обрати надійну компанію або платформу, яка надасть доступ до необхідних інструментів.

Для прикладу, варто звернути свою увагу на компанію Forex Club, яка має тривалу історію роботи та з 1997 року допомагає інвесторам та трейдерам заробляти на найрізноманітніших активах. Компанія створила власну торгову платформу Libertex, в якій є все потрібне для успішного старту.

Плюси та мінуси інвестування та трейдингу / Фото Getty Images

Вийти на прибутковий рівень з Libertex досить просто. Потрібно зробити кілька кроків. Алгоритм дій такий:

 • Відкрити та поповнити рахунок;
 • Обрати інструмент та напрямок інвестиційної угоди;
 • Після цього потрібно натиснути кнопку "купити" або "продати";
 • На цьому етапі вибір залежить від того, чи прагне інвестор отримати прибуток на зростанні або зниженні активу.

Корисні опції

Розібратися з тим, як інвестувати допоможуть вбудовані інструменти технічного аналізу та стрічка фінансових новин. А навчитися правильно робити угоди можна за допомогою безплатного деморахунку, на якому вже є віртуальні 50 тисяч доларів. Здійснивши кілька угод на деморахунку може в один клік перейти на реальний рахунок, щоб почати отримувати справжній прибуток.

Платформа Libertex доступна користувачам як зі стаціонарного комп'ютера (через вебдодаток), так і з мобільних телефонів за допомогою програм для операційних систем iOS та Android. А значить реально інвестувати та вийти на прибутковий рівень у будь-якому місці, де є Інтернет.