Нерухомість

Купівля нерухомості – це те, що спадає на думку в першу чергу, коли йдеться про те, щоб забезпечити своє майбутнє. Раніше такі об'єкти можна було вигідно перепродати або здавати в оренду. Водночас зараз цей актив багато в чому втратив свою колишню привабливість.

Цікаво Ризик дефолту у США: як це може вплинути на ринок криптовалют

Адже події останнього року показали, що в деяких містах України люди відразу втратили свою нерухомість, або вона знецінилася настільки, що вже не має жодного економічного інтересу.

І навіть, наприклад, у Києві вартість квадратного метра за останні пів року впала майже на 3 тисячі гривень. Якщо раніше його середня ціна становила 52,8 тисячі гривень. То тепер лише 50 тисяч гривень. Також невигідною стала і здача столичних квартир в оренду.

За місяць середня ціна оренди квартири у Києві подешевшала з 12,8 тисячі гривень до 12 тисяч. Тож якщо раніше прибутковість купівлі нерухомості в Україні досягала 7 8% річних, то тепер інвестор не отримає і цього. І це, не кажучи про побічні витрати, такі як ремонт, можливий простий в оренді та податки.

Як створити пасивний дохід / Фото Pexels

Депозити у банку

Ще один можливий варіант створення джерела пасивного доходу до останнього часу для багатьох українців полягав у відкритті банківського депозиту.

Проте з нинішньою офіційної інфляції на рівні майже 15% річних та ставки за банківськими депозитами, що не перевищують 20% у річному розрахунку, все це теж не виглядає особливо привабливим. Плюс завжди зберігається ризик того, що у сучасних економічних умовах банк може розоритися або втратити ліцензію.

Стартапи

Протягом довгого проміжку часу можна було капіталізувати інвестиції у стартап, який потім "вистрілить", займе свою нішу і буде приносити дохід довгі роки. Однак в умовах економічної турбулентності дуже складно зрозуміти, яка сфера і яка компанія справді буде потрібна споживачам.

Після російського вторгнення в Україну 12% стартапів у країні закрилися, а 64% компаній, що все ще працюють в Україні, перемкнулися на світовий ринок. У разі близько 33% стартапів причиною припинення їхньої діяльності стало падіння продажів на українському ринку.

Так що ніхто не дасть гарантії, що бізнес зможе досягти успіху і вкладені в нього кошти не пропадуть. І в будь-якому разі такі інвестиції окупаються лише у довгостроковій перспективі, адже поки компанія розвиває та збирає навколо себе свого споживача, зазвичай проходять роки.

Як створити пасивний дохід / Фото Pexels

Фінансовий ринок

У поточних умовах торгівля на фінансових ринках може стати одним із найцікавіших варіантів створення надійного джерела пасивного доходу в Україні.

Так, у 2023 році світовий фінансовий ринок активно відновлюється після падіння в попередньому. Так, наприклад, акції найбільших американських компаній – Apple, Microsoft, Amazon, Meta – з січня подорожчали на 20 – 30%. Тоді як найвідоміша криптовалюта у світі додала в ціні вже понад 50%. Йдеться про біткойн. Про останні зміни на 7 днів на ринку криптовалют читайте тут.

Як створити пасивний дохід / Фото Pexels

Важливо, що почати інвестувати та отримувати дохід можна, маючи на руках навіть невелику суму грошей. При цьому інвестувати реально в активи, які мають попит у всьому світі – акції найбільших закордонних компаній, дорогоцінні метали, сировину, криптовалюти. Це дозволить вийти на хороший рівень прибутковості і не лише зберегти, а й примножити власний капітал.

Таким чином, фінансовий ринок дає можливість отримувати досить високу прибутковість, що перекриває інфляцію, за порівняно невеликого стартового капіталу. Це вигідно відрізняє його від купівлі нерухомості, відкриття банківського депозиту та інвестицій у стартапи.

Як почати

Щоб створити джерело пасивного доходу, варто спершу підібрати платформу, яка надасть зручний доступ до відповідних активів. Однією з таких є Libertex від компанії Forex Club.

Платформа Libertex доступна як через вебдодаток з комп'ютера, так і через програми для iOS та Android з мобільних телефонів. Інвесторам доступно понад 300 різних активів. Серед них:

 • Акції світових компаній;
 • Фондові індекси;
 • Енергоносії;
 • Валюти та криптовалюти;
 • Метали;
 • Інші активи.

Все це дозволяє інвесторам зручно керувати капіталом буквально у будь-якому місці, де є інтернет. Вже понад 2,9 мільйона інвесторів з усього світу обрали цю торгову платформу для вкладення коштів та отримання прибутку.

Як створити пасивний дохід / Фото Pexels

Як зробити перші кроки

Почати інвестувати та вийти на прибутковий рівень з Libertex може кожен. Для цього потрібно зробити кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:

 • Відкрити та поповнити рахунок у Libertex;
 • Обрати актив та ввести суму угоди;
 • Визначитися із напрямком інвестиції (наприклад, за допомогою вбудованих у платформу інструментів технічного аналізу);
 • Далі потрібно натиснути кнопку “купити” або “продати”. Тут усе залежить від того, прагне інвестор монетизувати зростання чи зниження котирувань відповідно;
 • Усе що потрібно буде зробити далі – закрити угоду в тому ж вікні, коли інвестор зафіксує рівень прибутку, який буде його влаштовувати.

Розібратися в процесі інвестування допоможе безплатний деморахунок із віртуальними 50 тисячами доларів, який є у Libertex. Здійснивши кілька угод на деморахунку, інвестор в один клік зможе перейти на реальний рахунок, щоб почати отримувати справжній дохід.