Про це повідомив очільник Офісу Президента України Андрій Єрмак. Він додав, що над реалізацією цього рішення працювала санкційна група Макфола – Єрмака.

Варте уваги Підсумки та уроки енергетичної кризи: як ефективно капіталізувати нові можливості

Нова втрата Росії

Згідно з дописом Єрмака у телеграм, у "болотяних" більше нема жодних прав у статусі члена Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей.

Ми дотиснемо російське болото всюди, де є його бруд,
– додав він.

Нагадаємо, що Майкл Макфол – це американський дипломат та колишній посол США у Росії. Також він є професором політичних наук Центру з питань демократії, розвитку та верховенства закону при Стенфордському університеті.

Що відомо про Міжнародну групу з протидії відмиванню брудних грошей

Це міжурядова організація, яка працює над встановленням світових стандартів у сфері протидії відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму.

Ця група також оцінює рівень відповідності національних систем цим стандартам. Часто для згадок про організацію використовують абревіатуру FATF.

Попередні коментарі глави Мінфіну

Додамо, що очільник Міністерства фінансів України Сергій Марченко в інтерв'ю німецькій газеті ZEIT ONLINE наголошував на необхідності виключення Росії з Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей.

Росія робить усе можливе, щоб підірвати світовий порядок, заснований на правилах та стандартах, формуючи серйозну загрозу глобальним зусиллям у боротьбі з фінансовими злочинами,
– підкреслив український урядовець.

Крім того, глава Мінфіну звертався із запитом до Міжнародної групи FATF включити Росію до чорного списку країн високого ризику.