Йдеться про Німеччину, яка випередила Японію за розміром ВВП у 2023 році. Цікаво, що обидві країни мають низку економічних викликів.

Зверніть увагу Бути готовим до всього: як уже зараз подбати про своє фінансове майбутнє на вигідних умовах

Німеччина випередила Японію за рівнем ВВП

За оцінками Міжнародного валютного фонду, ВВП Японії становить 4,23 трильйона доларів. Натомість економіка Німеччини досягнула позначки у 4,43 трильйона доларів. Тож, Німеччина стала третьою економікою у світі, поступившись лише Китаю та США.

Одна з головних причин, яка призвела до того, що Японія випала з трійки лідерів, – серйозне знецінення єни щодо долара та євро. Згідно з DW, за 2022 та 2023 роки японська валюта ослабла на понад 18% відносно долара, тоді як позиції євро – основної валюти Німеччини – загалом були стабільними.

Водночас головний економіст з Credit Agricole, як пише Reuters, вважає, що у першому кварталі 2024 року економіка азійської країни може знову зафіксувати спад. За його словами, для цього є такі підстави:

  • Уповільнення глобального економічного зростання;
  • Слабкий внутрішній попит;
  • Наслідки землетрусу, який був на заході країни.

У Міжнародному валютному фонді очікують, що жителі Німеччини, найімовірніше, будуть у набагато кращому становищі, ніж японці. Зокрема, у розрахунку ВВП на людину прогнозують на рівні 52 824 тисяч доларів, тоді як Японії цей показник складе 33 950 доларів.