Не доларом єдиним: найкращі валюти для збережень
Збереження власних заощаджень – це питання, яке цікавить майже усіх та завжди. Особливо, у сучасному світі, де досить часто фіксують нові й нові зміни.
Для прикладу, чимало українців звертають увагу на іноземні валюти. Насамперед це стосується двох найвідоміших валют у світі: долара та євро.
Варте уваги Як забезпечити фінансовий комфорт восени: що варто зробити кожному
Проте на ринку є й інші грошові одиниці з потенціалом. Більше про це – розповідаємо у новому матеріалі 24 Каналу.
Прогнози та курси валют
Початковий прогноз Національного банку України щодо інфляції на кінець 2023 року становив 18,6%. Пізніше фахівці скорегували цей показник до 10,6%. Це означає, що ціни будуть зростати не так швидко, як вони могли б. Проте гривневі заощадження все одно фіксуватимуть спад.
Цього можна уникнути. Один із варіантів – конвертація заощаджень в іноземні валюти, курс яких зростає швидше за інфляцію. Традиційно, таким "притулком" від економічної невизначеності сприймають долар США. Адже якщо у 2022 році долар можна було купити за 28 гривень, то зараз уже курс коливається на рівні 37 гривень. Тоді як євро коштує трохи менше, як 40 гривень.
По суті, долар та євро – це класичні варіанти для збереження коштів в іноземних валютах. Однак є й інші валюти, які мають цікаві перспективи. Тим більше, що одне з головних правил для будь-якого інвестора – диверсифікація портфеля. Це означає, що потрібно обирати різні активи, аби мінімізувати ризики.
До теми! За традиційною формулою, варто зберігати 30% своїх заощаджень у національній валюті, 30% – у доларах та євро, а решта коштів – пропорційно в інших надійних валютах.Відхід від "валютної класики"
Ось трійка валют, які на сьогодні виділяються:
- Британський фунт;
- Швейцарський франк;
- Японська єна.
Кожна з цих валют має свої переваги та нюанси. Загалом вибір залежить від актуальних цілей, які ставить перед собою людина. Так, наприклад, швейцарський франк консервативніший у порівнянні з іншими валютами, але звідси випливають і його недоліки.
- Швейцарський франк
За ринковою вартістю цієї валюти не фіксують сильної динаміки змін, тому вона підходить для тих, хто хоче не втратити свої гроші. Проте сильно примножити їх теж не вдасться.
При цьому вартість національної валюти Швейцарії практично не змінюється навіть у разі серйозних економічних потрясінь – її стабільність не змогло підірвати навіть те, що другий за розміром банк країни припинив своє існування. Йдеться про Credit Suisse, який працював понад 160 років.
- Британський фунт
Британський фунт трохи програє швейцарському франку у надійності, адже в історії є кілька випадків, коли він стрімко втрачав позиції на ринку. У вересні 2022 року ця валюта обвалилася до 1,137 фунта за долар. Це мінімум з 1985 року після публікації статистики продажів у Великій Британії, які різко скоротилися на тлі зростання цін і високої вартості енергії.
Тоді ж фунт подешевшав до 1,142 фунта за євро‚ і це був найнижчий рівень із початку 2021 року. Крім того, суттєве зниження курсу британської валюти спостерігалося і після того, як країна підтримала на референдумі вихід з Європейського Союзу.
- Японська єна
У 2023 році у лідери за рівнем популярності серед українців на валютному ринку вийшла японська єна. Це справді досить надійна національна валюта країни з відносно міцною економікою. Водночас не на користь єни грає поточний стан торговельного балансу Японії, де експорт скоротився вперше з 2021 року.
Відтак, кожна з цих трьох валют, попри досить стабільні показники, має свої переваги та недоліки. Однією із надійних валют зараз називають швейцарський франк, тоді як фунт та єна підходять для тих, хто прагне отримати більші прибутки.
Нові можливості
У сучасному світі є чимало варіантів для інвестування як в іноземні валюти, так і у багато інших активів. Для прикладу, можна звернути увагу на торгову платформу Libertex, яка пропонує понад 300 різних фінансових інструментів. Серед них:
- Валюти та криптовалюти;
- Акції;
- Фондові індекси;
- Інші активи.
Тож, буквально кожен має усі можливості для формування диверсифікованого та стабільного інвестиційного портфеля, з допомогою якою реально крок за кроком наближатися до своїх фінансових цілей.
До того ж платформа Libertex доступна як через вебдодаток з комп'ютера, так і через програми для iOS та Android з мобільних телефонів. Тож займатися управлінням власним капіталом та інвестиціями можна буквально не встаючи зі зручного крісла.
Важлива інформація! Торгівля фінансовими інструментами є ризикованою діяльністю і може принести як прибуток, а й збитки. Розмір можливих втрат обмежений сумою депозиту.
Перші кроки
Будь-який процес має свої правила та алгоритми дій. Інвестування – не виключання. Ось, перелік перших кроків на платформі Libertex:
- Відкриття та поповнення рахунку у Libertex;
- Обрання активу та суми інвестицій;
- Оцінка ситуації на ринку з допомогою вбудованих інструментів технічного аналізу;
- Вибір напрямку угоди;
- Для прикладу, обирають кнопку "купити", коли очікують зростання котирувань активу, а опцію "продати" – коли прогнозують від'ємну динаміку обраного інструмента;
- Закриття угоди у тому ж вікні.
Розібратися з тонкощами інвестицій допоможе безплатний деморахунок із віртуальними 50 тисячами доларів. Після кількох угод на деморахунку з легкістю можна переключитися на реальний рахунок задля нових фінансових можливостей.
Понад 2,9 мільйона інвесторів з усього світу вже працюють з торговою платформою Libertex для інвестицій.