Найдорожча валюта світу: яка грошова одиниця випередила долар та євро
У світі на сьогодні понад сотня різних валют, які мають різну "вагу" на глобальному ринку. Проте є кілька грошових одиниць, які виділяються завдяки сильним позиціям на ринку.
Найдорожча валюта у світі
Як правило, коли мова заходить про валюти, то більшість людей відразу думають про долар та євро. Це досить логічно, оскільки ці грошові одиниці є найвідомішими у світі, а також мають досить сильні позиції на валютному ринку. Зокрема, долар США – це головна резервна валюта у світі, а також ключова грошова одиниця у міжнародній торгівлі.
Варте уваги Чи можуть в Україні не приймати долари США 2006 року
Водночас євро – це офіційна валюта 20 країн Єврозони, які також є членами Європейського Союзу. Для розуміння, Євросоюз – це один із найпотужніших економічних блоків у світі. До того ж євро і долар – це відносно стабільні валюти, позиції яких підкріплені економіками ЄС та США відповідно.
До теми! Проте євро та долар – це далеко не найдорожчі валюти у світі. Ці грошові одиниці входять до цього рейтингу, але займають позиції, які далеко від трійки лідерів.
Станом на вересень 2024 року найдорожчою валютою у світі є кувейтський динар. За 1 динар можна купити 3,26 долара. В Україні курс одного динара становить 134,78 гривні, згідно з даними Google Фінанси.
- До трійки лідерів найдорожчих валют світу також входять бахрейнський динар (1 динар – 2,65 долара) та оманський ріал (1 ріал – 2,60 долара), які займають другу та третю сходинку відповідно.
- В Україні за бахрейнський динар доведеться заплатити 109,28 гривні, а за оманський ріал – 106,96 гривні.
Цікава деталь! Усі три країни відіграють важливі ролі на ринках нафти та газу, оскільки входять до групи ключових експортерів у світі.
До першої десятки найдорожчих валют також входять:
- Йорданський динар;
- Британський фунт;
- Долар Кайманових Островів;
- Гібралтарський фунт;
- Швейцарський франк;
- Євро;
- Долар.
Особиста фінансова стабільність неможлива без джерела регулярного доходу чи надійного роботодавця. Саме таким є український Райффайзен Банк. Згідно з рейтингом Forbes, банк входить в топ-25 найкращих роботодавців для ветеранів. До того ж тут завжди відкриті різноманітні вакансії. Знайти ідеальну для себе можна за посиланням.