Укр Рус
26 липня, 13:07
2

В якій області України найбільше ресурсів та скільки вони коштують

Основні тези
  • Донецька область має найбільші поклади корисних копалин в Україні, вартістю 3,8 трильйона доларів, за нею йдуть Дніпропетровська (3,5 трильйона) та Луганська (3,2 трильйона).
  • Кам'яне вугілля становить 62% від загальної вартості корисних копалин, а залізна руда – 14%, з найбільшими покладами в Криворізькому залізорудному басейні.

Україна володіє унікальним мінеральним потенціалом, у надрах країни розташовані ресурси, вартість яких вражає масштабами. Втім, корисні копалини розподілені нерівномірно, тож в Україні є особливо багаті ресурсами регіони.

У якій області найбільше корисних копалин?

Найбагатшою на корисні копалини областю України є Донецьк. Її надра містять найбільшу кількість ресурсів в Україні, вартість яких оцінюється у вражаючу суму – 3,8 трильйона доларів, пише 24 Канал з посиланням на Forbes.

Дивіться також Сотні тисяч тонн: де в Україні найбільші поклади літію та скільки вони коштують 

Слідом за Донецькою областю йде Дніпропетровська, з приблизною вартістю корисних копалин у 3,5 трильйона доларів, та Луганська, поклади якої оцінюють у 3,2 трильйона доларів

Разом ці три східні області концентрують понад 70% від загальної вартості всіх розвіданих корисних копалин в Україні, яка, за оцінками експертів, сягає 14,8 трильйона доларів.

Які корисні копалини формують багатство цих регіонів?

Кам'яне вугілля становить близько 62% від загальної вартості всіх корисних копалин, а залізна руда складає приблизно 14%. Найбільші поклади зосереджені в Криворізькому залізорудному басейні на Дніпропетровщині.

Важливо! Донбас, що охоплює Донецьку та Луганську області, історично є головним вугільним басейном України.

В надрах Донецької та прилеглих областей також знаходяться значні поклади: 

  • кам'яної солі;
  • ртутних руд (кіноварі);
  • доломіту;
  • вапняків;
  • мергелів;
  • рідкісноземельних металів, зокрема літію.

Примітно! Шевченківське родовище літієвих руд у Донецькій області є одним з найбільших в Україні.

Варто зазначити, що значна частина цих багатств наразі знаходиться на тимчасово окупованих територіях, що ускладнює їх видобуток та використання на користь економіки України.