Банки США пообіцяли вивести гроші з Китаю

Виконавчий директор BofA Браян Мойніган підкреслив, що у разі нападу Пекіну на Тайвань, банк негайно виведе всі гроші з країни, як це було в росії. Його підтримали виконавчі директори Citi та JPMorgan.

Цікаво Загроза для Тайваню: Китай намагається дізнатися таємниці українського спротиву

Однак керівники банків підкреслюють, що у випадку з Китаєм це буде зробити значно складніше, адже економіка Пекіну набагато більша за російську. Ба більше, багато банків прагнули розширити свою діяльність у Китаї.

Капітал американських банків в Китаї

  • На кінець 2021 року капітал Citi в Китаї становив 27,3 мільярда доларів, включаючи позики та інвестиційні цінні папери, обсяг яких у п’ять разів більший, ніж у росії.

Банківський аналітик Oppenheimer Кріс Котовскі зауважив, що Китай завжди вважався хорошою можливістю для інвестування. Однак нинішні геополітичні ризики можуть змусити інвесторів бути більш обережними щодо суми, яку вони інвестують у країну.

Напад Китаю на Пекін: останні новини

  • Влітку 2022 року відбулося нове загострення американсько-китайських відносин через проблему Тайваню. КНР вважає острів своєю територією, яку планує "звільнити" найближчим часом. Водночас країни Заходу і, зокрема, США проти таких намірів Пекіна.
  • Загострення відбувалося на тлі візиту спікерки палати представників США Ненсі Пелосі. У Пекіні виступили категорично проти такої ініціативи. США і КНР стояли на порозі повномасштабного військового конфлікту, однак після приїзду Пелосі Пекін не зважився на військові дії й оголосив про проведення військових навчань.
  • Нещодавно президент США Джо Байден заявив, що війська його країни захищатимуть Тайвань у разі китайського вторгнення.