Йдеться про Saudi Aramco, яка зафіксувала падіння прибутку на 19%. Чистий прибуток компанії склав 31,9 мільярда доларів. Роком раніше цей показник становив 39,5 мільярда доларів.

Зверніть увагу Топові компанії для інвестицій у кризові періоди: як вони пережили виклики у минулому

Прогнози експертів

Цікаво, що аналітики очікували спаду. Серед головних причин, які вони виділяли, такі:

  • Інфляція;
  • Високі базові ставки, які встановили світові регулятори.

Ці фактори тиснуть на ринок нафти, оскільки впливають глобальний попит, а також створюють умови для рецесії. Попри це реальні результати Saudi Aramco перевершили очікування експертів щодо звіту за перший квартал поточного року. Вони вважали, що компанія за перші три місяці року заробить 30,5 мільярда доларів.

Актуальні позиції компанії на ринку

Saudi Aramco – це найбільша нафтова компанія світу, акції якої торгуються на фондовій біржі. Нафтовий гігант належить державі – Саудівській Аравії. На момент створення цього матеріалу, вартість акцій Saudi Aramco коливається на рівні 33,60 ріала або 8,96 долара.

Тоді як її ринкова капіталізація становить 7,4 трильйона саудівських ріалів, за даними Yahoo!Finance. Крім того, нафтова компанія входить до трійки найдорожчих компаній світу за рівнем вартості на ринку, займаючи третю сходинку. Перші позиції у рейтингу займають американські техгіганти: Apple та Microsoft. Згідно з Global Ranking, ринкова вартість Saudi Aramco становить 1,97 трильйона доларів.