Укр Рус
20 лютого, 16:58
2

Найбільша країна Латинської Америки приєднається до ОПЕК+

Основні тези
  • Бразилія вирішила приєднатися до ОПЕК+, що було схвалено Національною енергетичною радою країни.
  • Бразилія є сьомим найбільшим виробником нафти у світі з видобутком приблизно 4,3 мільйона барелів на день.
  • Бразилія не матиме зобов'язань щодо скорочення видобутку нафти, але буде співпрацювати з членами ОПЕК+.
  • Сира нафта є головним експортним продуктом Бразилії, на неї припадає 13,3% експорту країни.

Бразилія вирішила приєднатися до потужного нафтового картелю. Відповідне рішення ухвалила Національна енергетична рада країни.

Бразилія приєднається до ОПЕК+

Бразилія схвалила приєднання до Хартії співробітництва між країнами-виробниками нафти. Ця хартія надає платформу для розвитку діалогу та обміну думками щодо умов та подій на світових ринках нафти та енергоносіїв. Про це пише 24 Канал з посиланням на пресслужбу ОПЕК, яка вітає таке рішення Бразилії.

Зверніть увагу Може бути багатшим за Трампа: скільки грошей в Путіна, який на чолі Росії уже чверть століття

Це свідчить, що Бразилія трансформується в велику нафтову країну. При чому ця зміна сталася всього за 9 місяців до проведення щорічного кліматичного саміту ООН. Країна буде співпрацювати з членами організації, але поки не матиме жодних зобов’язань, зокрема скорочення обсягів видобування нафти.

Що таке ОПЕК

Це картель, створений нафтовидобувними країнами для стабілізації цін на нафту. Членами цієї організації є країни, чия економіка залежить від доходів з експорту нафти. Членами організації наразі є 12 країн: Алжир, Венесуела, Габон, Екваторіальна Гвінея, Ірак, Іран, Республіка Конго, Кувейт, Лівія, Нігерія, ОАЕ, Саудівська Аравія.

На тлі різкого падіння цін на нафту у 2016 році до ініціатив ОПЕК для контролю ситуації на ринку вирішили долучитися ще 10 країн – Росія, Казахстан, Мексика, Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Малайзія, Оман, Південний Судан і Судан. Це і стало ОПЕК+.

На сьогодні Бразилія є сьомим найбільшим виробником нафти у світі. Країна Латинської Америки видобуває приблизно 4,3 мільйона барелів на день або 4% світового видобутку нафти, згідно з даними Управління енергетичної інформації. За підсумками 2024 року, головним продуктом, який експортувала Бразилія, була сира нафта. На сировину припадало 13,3% експорту Бразилії.