Що відбувається з цінами на нафту

Останній тиждень еталонні марки нафти – Brent та WTI – завершили із суттєвим зростанням на 4,8% та 7,2% відповідно. Обидва бренди також зафіксували найкращі результати за тиждень. Для прикладу, для Brent йдеться про найбільше зростання з кінця липня, тоді як для WTI – з березня.

Зверніть увагу Новий Twitter під егідою Ілона Маска: що буде з його статусом найбагатшої людини світу

Додамо, що у п'ятницю, 1 вересня, нафта під брендом Brent коштувала 88,49 долара за барель. Сировина подорожчала на 1,66 долара або 1,99%. Крім того, вартість марки Brent досягла максимуму на сесії з 27 січня – 88,75 долара за барель.

Паралельно нафта West Texas Intermediate торгувалася на рівні 85,02 долара за барель. Американська сировина зросла в ціні на 1,39 долара або 1,7%. Також цей бренд зафіксував піковий ціновий рівень з середини листопада – 85,81 долара за барель, повідомляє видання Reuters.

Актуальні ціни на нафту коливаються на таких рівнях, за даними Bloomberg:

  • Нафта Brent коштує 88,55 долара за барель (+ 1,98%);
  • Марка WTI торгується на рівні 85,55 долара за барель (+ 2,30%).

Головні фактори впливу на ринку

Наразі найголовнішим фактором вплину на ціни на нафту залишаються побоювання щодо пропозиції. З однієї сторони очікують, що Саудівська Аравія продовжить свою політику добровільного скорочення обсягів видобування нафти до жовтня, пише Reuters.

Це також крок до продовження обмеження постачання нафти від ОПЕК+, які запровадили для підтримки цін на бажаному рівні. Серед цих країн також є Росія.