Загалом уся історія пов'язана з ринком нафти. Додамо, що Китай – це один із головних імпортерів чорного золота у світі.

Зверніть увагу Ставка на перспективу: як вийти на абсолютно новий рівень фінансової свободи

Як Китай заощадив мільярди доларів завдяки санкціям Заходу

Китай активно купує нафту у Росії, Ірані та Венесуелі. Проти усіх цих країн країни Заходу запровадили санкційні обмеження. Завдяки цьому Піднебесна зекономила з січня по вересень 10 мільярдів доларів, адже вартість імпорту для нафтопереробників з другої економіки світу суттєво впала. Про це свідчать дані трейдерів та суднотрекерів.

Також варто врахувати, що ця економія складає відносно незначну частку від загальних рахунків за імпорт нафти до Китаю. Проте це має надзвичайно важливе значення для незалежних гравців, які займаються переробленням нафти.

За даними Vortexa та Kpler, за три квартали 2023 року Китай імпортував рекордні 2,8 мільйона барелів нафти на день з вище згаданих підсанкційних країн. Йдеться про сировину, яку перевозили морським шляхом.

За перші 9 місяців 2023 року на китайський імпорт з Ірану, Росії та Венесуели припадає чверть від загальних обсягів. Для порівняння, у 2022 році цей показник становив 21%, а у 2020 році – 12%. Ці країни також витіснили сировину з Близького Схожу, Західної Африки та Південної Америки.