Скільки коштує нафта

Під час торгів у вівторок, 8 серпня, нафта Brent завершила день з ціною на рівні 86,17 долара за барель. Сировина подорожчала на 0,83 долара.

Читайте також Експерти очікують на нові успіхи у США: що привернуло їхню увагу

Американська нафта під брендом West Texas Intermediate під час торгової сесії зросла в ціні на 0,93 долара до 82,92 долара за барель, повідомляє видання Reuters.

На момент створення цього матеріалу, актуальні ціни на нафту коливаються на таких рівнях, за даними Bloomberg:

  • Нафта Brent коштує 86,05 долара за барель (- 0,14%);
  • Марка WTI торгується на рівні 82,77 долара за барель (- 0,18%).

Головні фактори впливу на ринку

Нафта під час минулої торгової сесії подорожчала після прогнозу про зростання ВВП США у 2023 році на 1,9%. Раніше очікували, що цей показник додасть 1,5%. Проте на ринок все ще тиснуть побоювання щодо Китаю, де у липні зафіксували зменшення обсягів імпорту та експорту, пише видання Reuters. Нагадаємо, що Китай – це один із найбільших імпортерів нафти у світі.

Загалом ціни на нафту зростають з липня. Головним поштовхом для цього стало рішення Саудівської Аравії про добровільне скорочення обсягів видобування нафти. Ба більше, ця країна заявила про намір продовжити цю програму до кінця вересня. Ще один фактор, який сприяє подорожчанню сировини – збільшення попиту на нафту на глобальному рівні, згідно з даними Управління енергетичної інформації США.

Від початку торгів у середу, 9 серпня, вартість нафти знову повернулася до падіння. Наразі ключову роль на ринку відіграє занепокоєння щодо спроможності Китаї купувати нафту. Це навіть переважує рішення про зменшення пропозиції зі сторони Саудівської Аравії та Росії.