Акції на Гонконзькій фондовій біржі почали падати на фоні протестів у Китаї. Ф'ючерси на нафту також коливаються на рівні близькому до нових мінімумів у 2022 році у зв'язку з побоюваннями щодо попиту на сировину.

Варте уваги Перша економіка планети під тиском: як це впливає на ринки та світ

Нагадаємо, що Китай – це один із важливих імпортерів нафти, а через коронавірусні обмеження діяльність підприємств, бізнесів та активність людей стає менш інтенсивно.

Ситуація на китайських ринках

Індекс Hang Seng втратив 1,63%, компенсувавши частину втрат на рівні 4% після початку торгової сесії. Водночас Індекс Hang Seng Tech обвалився на 2,07%. На Шанхайській біржі ситуація аналогічна. Індекс Shanghai Composite впав на 0,75%, а Індекс Shenzhen Component втратив 0,69%.

Юань також демонструє від'ємну динаміку, а марка нафти WTI подешевшала приблизно на 3%. Це найнижчий рівень з грудня 2021 року для американської сировини.

Цікаво, що на минулих вихідних заявив про зменшення норми для банків щодо обсягів резервів до 7,8%. Таким чином, банк вивільнив 500 мільярдів юанів у вигляді довгострокової ліквідності. Національне бюро статистики також повідомило, що промисловий прибуток впав на 3% за перші 10 місяців 2022 року у річному розрахунку.