Так вважає Девід Бізлі, керівник Всесвітньої продовольчої програми ООН. У своєму твіті 26 червня Бізлі закликав Джеффа Безоса, Річарда Бренсона та Ілона Маска виділити 6 мільярдів доларів, необхідних для порятунку 41 мільйона людей у ​​43 країнах, яким цього року загрожує голод.

Корисно Акцент на майбутнє: ресурси, які формують принципи правильного розпоряджання грошима

Чи багато це грошей для мільярдерів

За даними Forbes, станом на 1 липня:

  • Джефф Безос (Blue Origin) – найбагатша людина світу зі статками 198,1 мільярда доларів.
  • Ілон Маск (SpaceX) має 167,5 мільярда доларів та посідає третю позицію найбагатших людей світу.
  • Статки Річарда Бренсона (Virgin Galactic) оцінюють в 5,7 мільярда доларів.

Ситуація з голодом у світі

Ще до пандемії COVID-19 голод у світі стрімко поширювався через постійні конфлікти, економічний занепад та погіршення клімату. Коронавірус лише пришвидшив тенденцію – кількість людей, яким загрожує голод, подвоїлася до 270 мільйонів.

Global Citizen розпочав кампанію "Давай, поки живеш" разом з Forbes у 2020 році, щоб заохотити мільярдерів щорічно віддавати 5% свого багатства благодійним організаціям. У розпал пандемії глобальна нерівність посилилася. У той час як десятки мільйонів стикаються зі бідністю, лише в США за перші 11 місяців пандемії з'явилося 56 нових мільярдерів, а загальне багатство американських мільярдерів збільшилось на 1,3 трильйона доларів і зараз сягає 4,6 трильйона доларів.

Бідні чи космос

Твіт Бізлі з’явився у відповідь на відео CNN, яке представило "космічну гонку" як благородну діяльність, про яку такі мільярдери як Безос, мріяли все своє життя.

Привіт, @RichadBranson, @elonmusk та @JeffBezos, так раді бачити, як ви змагаєтеся, хто першим потрапить у космос! Але, я хотів би бачити вас однією командою, як ви рятуєте 41 мільйон людей, які цьогоріч голодуватимуть на Землі! На це потрібно всього лише 6 мільярдів доларів. Ми можемо це швидко вирішити,
– написав Бізлі.

Зауважимо, що мільярдерів вже не вперше звинувачують у їхньому багатстві. Раніше американський сенатор Берні Сандерс звинуватив Ілона Маска та Джеффа Безоса у проблемах нерівності та голоду в США.

Ілон Маск чітко дав зрозуміти, що його бізнес-бачення виходить за межі планети Земля: він хоче колонізувати Марс, вивести людей у космос і "зробити життя багатопланетним". Саме для цього він використовує свої статки і вбачає у цьому свій вклад у допомогу людству.