Від рецесії до зиску: як здобути перевагу у складні часи
На сьогодні ситуація у світовій економіці є досить складною. Практично будь-якої миті економіка може увійти у рецесії. Це може змінити буквально все, тож краще дізнатися якомога більше інформації.
24 Канал поговорив з Оленою Стаховою – трейдеркою, яка понад 10 років працює з інвестиціями на фінансових ринках і дізналися, що відбувається у глобальній економіці, що буде далі й де знайти найбільш важливу інформацію, щоб використати рецесію для отримання прибутку.
Варте уваги Сучасні реалії інвестування та трейдингу: плюси та мінуси професій
Прогнози щодо рецесії та інші виклики
І якщо коронавірус призвів до збою логістичних ланцюжків, то грошова емісія сприяла глобальному зростанню інфляції. Повномасштабна війна Росії проти України також негативно вплинула на загальну ситуацію, сприяючи підвищенню цін, зокрема на зерно, а нафту та газ для Європи. Цікаво, що деякі трейдери вважають, що цього літа ціни на блакитне паливо можуть опуститися нижче нуля.
На тлі рекордно високої інфляції в США, яка в липні 2022 року сягала 9,1%, та країнах ЄС, де цей показник підіймався у листопаді того ж року до рівня 10,6% річних, регулятори були змушені йти на суттєве підвищення ставок. До закінчення 2022 року Федеральна резервна система США, наприклад, підняла ставку до 4,25 – 4,5% річних, цього року вона пішла на збільшення ставки вперше з грудня 2018 року.
Що відбувається зараз
Олена Стахова наголосила, що регулятори, як і раніше, змушені вести жорстку політику щодо ставки, хоча теми підвищення все ж таки сповільнюються. Так, на своєму засіданні у травні Федеральний резерв збільшив ставку лише на 0,25 пункту до 5,25 – 5,5% річних.
Справді, зараз все виглядає не так критично, як минулого року. Країни ЄС гідно пройшли енергетичну кризу, інфляція знижується. Також причиною для хвилювання до недавнього часу залишався можливий дефолт за державним боргом США, проте рішення про підвищення стелі за держборгом вже було ухвалено,
– наголосила фахівчиня.
Водночас варто визнати, що навіть розмови про це є досить тривожним сигналом для світового фінансового ринку. Проте очікують, що в другому півріччі 2023 року світова економіка може дещо пожвавитися, що створює дуже непогані перспективи для інвестицій.
Прогнози щодо інвесторів та поради
Якщо світові фінансові регулятори таки підуть на пом'якшення своєї політики за ставкою, то інтерес інвесторів знову перейде на ризикові фінансові активи – акції, криптовалюти.
Той же біткойн у цьому випадку найближчим часом може повернути собі позначку 30 тисяч доларів та піти ще вище. Адже до останнього часу на тлі високих ставок від центральних банків інвестори намагалися уникати ризику, але вже в другій половині поточного року все може змінитися.
Олена Стахова рекомендує підписатися на Ladies Invest Club, який вона веде в Instagram із ще двома експертами з питань інвестицій. У ньому можна знайти всю корисну інформацію щодо фінансових ринків, торгових інструментів, сигналів до купівлі або продажу активів, яку можна використовувати для отримання прибутку в період турбулентності у світовій економіці.