Згідно з останніми даним від Комісії з цінних паперів та бірж США, Soros Fund Management за останні три місяці 2022 року збільшив частку акцій Tesla на 47%.

Варте уваги Складні часи – нові можливості для кожного: яка опція допоможе бути готовим до всього

Вдалий крок Сороса з Tesla

Відтак тепер в інвестиційному портфелі сімейного офісу Джорджа Сороса є 132 тисячі акцій виробника електрокарів. Частка цінних паперів компанії зросла майже на 42 тисячі завдяки останнім рішенням.

Фонд також придбав кол-опціони, завдяки яким він зможе купити більше акцій Tesla за фіксованою ціною до певної дати. Йдеться про 200 тисяч цінних паперів компанії Ілона Маска.

Що таке кол-опціони

Це фінансовий контракт, за умовами якого є право на купівлю цінних паперів, товарів, валюти чи фінансових інструментів за визначеною ціною до кінця певного строку

Цікаво, що у четвертому кварталі 2022 році вартість позицій фонду в акціях Tesla впала на 32% до 16,3 мільйона доларів. Річ у тому, що тоді цінні папери американської компанії стрімко дешевшали. Йдеться про знецінення на рівні 55%. Виділяли кілька причин:

  • Посилення побоювань щодо рецесії;
  • Агресивна монетарна політика Федерального резерву;
  • Занепокоєння інвесторів щодо наслідків придбання соціальної мережі Twitter Ілоном Маском.

Проте з початку 2023 року позиції Tesla на фондовому ринку стрімко зростають. Акції виробника компанії подорожчали на 58%. Цілком ймовірно, Сорос уже зафіксував позитивні зміни для свого інвестиційного портфеля. Додамо дані про актуальні позиції компанії Маска на фондовому ринку, на момент створення цього матеріалі:

  • Вартість акцій коливається на рівні 209,25 долара за штуку;
  • Ринкова капіталізація Tesla становить понад 662 мільярди доларів, за даними Yahoo!Finance.

Загалом інвестори добре оцінюють перспективи виробника електрокарів завдяки хорошим показникам за прибутками у четвертому кварталі 2022 року. Також ці настрої підсилюють очікування, що центральний банк США до кінця року перейде до зниження базової ставки.