Чому японська єна впала

Єна впала на 0,5% до мінімуму у 138,10 за долар під час ранкових торгів. До цього рівня вона не падала від вересня 1998 року.

Цікаво Євро став дешевше за долар вперше за останніх 20 років

Протягом останніх тижнів єна встановила декілька найнижчих значень, оскільки трейдери відмовилися від неї в гонитві за вищими процентними ставками в США. Очікується, що Федеральна резервна система США (Центробанк) діятиме більш агресивно найближчим часом й підніме ставку, щоб приборкати інфляцію в країні.

Стрімка інфляція у США

13 липня ці очікування посилилися, коли Бюро статистики праці США повідомило, що рівень інфляції за результатами червня досяг 9,1% річних. Таким чином інфляція в США оновила 40-річні показники.

Ситуація з інфляцією в Японії

За результатами червні рівень інфляції в Японії досяг 2,5% річних. Це вище діапазону центробанку, але значно відстає від історичних показників, які спостерігалися в інших країнах з розвиненою економікою.

Зауважте, чим вищий рівень її рівень в країні – тим більшу загрозу він несе для економіки. У країнах з розвиненою економікою під ціновою стабільністю вважать підтримку інфляції на рівні від 1 до 3% річних.

Може зацікавити – Фурса розповів чому підскочив долар і що буде з курсом валют: дивіться відео