У вівторок, 21 лютого, шекель впав приблизно на 2%. Це максимальний спад з вересня. Ба більше, це найбільший обвал на ринку серед основних світових валют. Також додають, що грошова одиниця зафіксувала мінімум з квітня з 2020 року. Курс становив 3,65 шекеля за долар США.

Зверніть увагу Підсумки та уроки енергетичної кризи: як ефективно капіталізувати нові можливості

Політична турбулентність тисне на шекель

На курс валюти вплинули побоювання щодо перегляду судової системи в Ізраїлі. Згідно з цим планом, уряд зможе отримати більше влади над головним судом. Політики зробили перший крок до ухвалення цього рішення, але це сколихнуло хвилю протестів. Це навіть переважило ефект від більшого, ніж очікували підвищення базової ставки центральним банком країни.

Експерти з банку Citigroup на тлі політичної ситуації в Ізраїлі робить ставку проти шекеля. Банк прогнозує спад на рівні 8% до 3,95 шекеля за долар. Крім того, очікують, що у наступні тижні ситуація, найімовірніше, ще більше загостриться через подальший розгляд цього питання.

Валюта досі залишається під тиском місцевого політичного шуму,
– сказали в Citigroup.

Підвищення ставки в Ізраїлі

На початку тижня центральний банк Ізраїлю ухвалив рішення про підвищення ставки на 50 базисних пунктів до найвищого рівня з кінця 2008 року. Йдеться про 4,25%. Регулятор зробив це вже восьмий раз із квітня 2022 року.

Заступник центробанку Ендрю Абір прокоментував ситуацію на валютному ринку. Зокрема, він виділив такі моменти:

  • На обмінний курс нацвалюти та фондові ринки впливає політична невизначеність в країні;
  • Фахівець також розповів про ймовірність подальшого підвищення базових ставок, адже інфляція в Ізраїль все ще не опустилася нижче позначки на рівні 5%;
  • Поточний рівень інфляції в країні досягнув пікового рівня з 2008 року в 5,4% у січні.